Ważne zwycięstwo MKK. Pretendent do awansu pokonany

Koszykarze Sklepu Polskiego MKK odnieśli ważne zwycięstwo w meczu 27.kolejki 2.ligi. Na własnym parkiecie pokonali jednego z faworytów do awansu, Noteć Inowrocław 85-79

Mecz do przerwy miał dwa zupełnie odmienne oblicza. Gospodarze zaczęli z wysokiego „C”, robili co chcieli w pierwszej kwarcie, wspaniale rzucali z dystansu (pięć celnych trójek) i Noteć oszołomiona przegrywała po pierwszej części 30-13. Tą samą bronią po chwili odpowiedzieli goście i gnieźnianie mozolnie budowaną przewagę po kolejnych 10.minutach prawie w całości stracili. Wszystko co najciekawsze miało nadejść na koniec. Na niecałe dwie minuty przed ostatnią syreną po trójce Marciniaka mieliśmy remis 74-74, nerwy lepiej opanowali jednak miejscowi. Dobrzycki z młodym Hubertem Konowalskim zdobyli w sumie 11 punktów i to wystarczyło na inowrocławian.

Sklep Polski MKK Gniezno – Noteć Inowrocław 85:79 (30:13, 17:30, 11:15, 27:21)

Punkty dla MKK: Dobrzycki 20, A. Sobkowiak 17, Barański 14, H. Konowalski 14, Szydłowski 8, Wietrzyński 5, Rau 4, Kozłowski 3

05 marca 2022 | 22:00