Wymarzony początek koszykarzy MKK!

Fantastycznie rozpoczęli nowy sezon drugoligowi koszykarze Sklepu Polskiego MKK. Gnieźnianie wygrali w Inowrocławiu z jednym z faworytów naszej grupy – Ciechem Notecią – 89:83!

Dobre złego początki, tak można pokrótce podsumować występ naszych koszykarzy w Inowrocławiu. Gnieźnianie zaczęli źle, przegrywając po 2.minutach 10-4, jednak z upływem czasu, mecz się wyrównał. Głównie dzięki duetowi Dobrzycki-Kotwasiński, który wziął ciężar zdobywania punktów na własne barki i do przerwy mieliśmy remis 48-48.

Najlepsze przyszło jednak po przerwie, gdy MKK przycisnął rywali, dobrą skuteczność zaprezentował Hubert Konowalski (7pkt.), i przed ostatnią częścią prowadziliśmy różnicą 8 oczek. Gdy jednak Noteć po czterech minutach objęła pierwsze od dłuższego czasu prowadzenie (77-76) wydawało się, że tej szansy nie odpuści. Ostatnie dwie minuty były jednak naszym popisem, m.in dwukrotnie za trzy trafił Rau i to MKK zabrał punkty do domu.

Ciech Noteć Inowrocław – Sklep Polski MKK Gniezno 83-89 (25-26, 23-22, 16-24, 19-17)

Punkty dla MKK: Rau 22, Dobrzycki 19, Czyż 15, Kotwasiński 14, Konowalski 9, Szydłowski 8, Wietrzyński 2

24 września 2022 | 20:28