Zabrakło 8 sekund… Kolejny dreszczowiec Sklepu Polskiego MKK

Gdy na 8. sekund przed ostatnią syreną Jakub Nowak trafia rzut za 2 pkt dla Sokoła wiadomo było, że trzeba rzucić zza lini 6,75m by cieszyć się z kompletu punktów. Niestety nie udało się znaleźć drogi do kosza i kolejny raz w tym sezonie, Orły wracają z niczym.

Thriller, dreszczowiec – to słowa, które najczęściej w tym sezonie pasują do opisu spotkań gnieźnieńskich koszykarzy. Nie inaczej jest tym razem. Sklep Polski MKK po fatalnym meczu u siebie z Obrą Kościan, chciał się zrehabilitować i był bardzo bliski by tego dokonać. W dzisiejszym meczu (sobota, 20 stycznia) w Międzychodzie zawodnicy zostawili na parkiecie ogromnie dużo serca i poświęcenia. Zabrakło trochę szczęścia…

Zaczęło się od prowadzenia MKS-u (7-3), który jednak na tym wyniku się zaciął. Po kilku dobrych akcjach to MKK objął prowadzenie (7-13), które kontrolował całą I kwartę. Najwyższe miał na 3:29 min. przed końcem (11-19). Było to dobre otwarcie przyjezdnych, którzy dobrze wyglądali na obwodzie rzucając trzykrotnie za 3 pkt.

II kwarta rozpoczęła się lepiej dla gospodarzy, którzy po 4 minutach objęli drugi raz prowadzenie w meczu (32-31). MKK skutecznie odpowiedział jednak rzutami za 2pkt. Marka Sobkowiaka i za 3pkt.  Marcina Nocka i znów zbudował sobie kilkupunktową przewagę (32-37). Tuż przed przerwą gnieźnianie dali się dojść gospodarzom i na tablicy mieliśmy wynik 37-38

Trzecia kwarta okazała się koszmarem gnieźnian – znanym ze środowego meczu z Obrą. Tuż po przerwie trafił wprawdzie Michał Szydłowski, jednak na długie minuty goście zapomnieli jak dziurawi się kosz. Przez ponad 7 minut (!) nie potrafili zakończyć akcji punktami, co drogo ich kosztowało. Z wyniku 37-40 zrobiło się 49-40 i znów trzeba było wykrzesać z siebie maksimum wysiłku. Ostatecznie za sprawą fauli MKS-u i celnym rzutom osobistym goście zniwelowali nieco stratę przed ostatnią częścią (54-48)

Ostatni akcent spotkania to już prawdziwa wymiana ciosów, bo wynik cały czas oscylował wokół remisu. Gnieźnianie po trafieniu za 3 pkt. Emila Rau na 1:30 min. przed zakończeniem i zebraniu piłki w ataku, mogli zapewnić sobie spokojniejszą końcówkę. Niestety Wojciech Pawełczyk nie trafił swojego rzutu na 30. sek. przed końcem, a w odpowiedzi 22 sekundy później, gospodarze byli w euforii po celnej „dwójce” Jakuba Nowaka. Gnieźnianom nie udało się już doprowadzić do remisu i kolejny raz w tym sezonie przegrali o przysłowiowy „włos”. Gospodarze przy ogólnej skuteczności 35%, mogą mówić o cudzie, że udało im się wygrać mecz.

Na usprawiedliwienie MKK trzeba powiedzieć, że zagrali w tym meczu w kolosalnym osłabieniu – bez pierwszego rozrywającego Piotra Golasińskiego, kapitana Darka Dobrzyckiego oraz leczącego cały czas kontuzję Szymona Budnikowskiego.

MKS Sokół Międzychód – Sklep Polski MKK 68-66 (21-27, 16-11, 17-10, 14-18)

MKS Sokół – Nowak 15, Rutkowski 13, A.Chodkiewicz 11, Kalinowski 7, Smarzy, Wejman, Zawadzki 6, M.Chodkiewicz 4

Sklep Polski MKK – Sobkowiak 14, Kotwasiński 11, Szydłowski 9, Andrzejewski i Rau 8, Leśniczak 6, Pawełczyk 5, Nocek 3, Szkopiński 2

11 Biofarm Basket Suchy Las 23 18 5 – 13 4 – 7 1 – 6 1306 – 1441 -135 0.9063
12 Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne 22 18 4 – 14 3 – 5 1 – 9 1287 – 1467 -180 0.8773
13 Stomil Olsztyn 20 17 3 – 14 3 – 4 0 – 10 1214 – 1411 -197 0.8604
14 Gryf Goleniów 15 15 0 – 15 0 – 7 0 – 8 849 – 1256 -407 0.6760

20 stycznia 2018 | 20:09