Z(Domino)wani. Zepsuta inauguracja Sklepu Polskiego MKK.

Nieudanie rozpoczęli nowe rozgrywki 2.ligi koszykarze Sklepu Polskiego MKK. W niedzielę, 30 września w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Sportowej, gnieźnianie przegrali z Domino Inowrocław 84-97.

Gnieźnianie bardzo dobrze weszli w ten mecz wygrywając 1.kwartę 32-21. Pomimo nerwowego początku, szybciej od rywali opanowali emocje i zwyciężyli jedenastoma punktami. Goście z Inowrocławia bardzo spokojnie zaczęli w kolejnej odsłonie odrabiać straty i z chirurgiczną precyzją razili gospodarzy celnymi rzutami. Ci zacięli się po raz pierwszy w tym meczu na dłuższa chwilę na 3 minuty przed przerwą, co było „wodą na młyn” dla przyjezdnych. Odrobili niemal całą stratę i mimo ciągle niekorzystnego rezultatu do szatni schodzili w lepszych humorach od MKK (45-43)

Po przerwie inowrocławianie zaczęli naciskać jeszcze mocniej, bo jak w transie zaczęli trafiać za trzy punkty. Brylował w tym elemencie Daniel Korólczyk, który ostatecznie zakończył mecz z ośmioma trafionymi „trójkami” (!). Orły próbowały niwelować straty, ale pośpiech nie był ich sprzymierzeńcem w tym dniu. Pudłowali zbyt często rzucając z nie do końca przygotowanych pozycji, a goście nie mieli zamiaru wypuścić takiej okazji z rąk i dowieźli końcowy sukces. Skopiowali tym samym wyczyn z ubiegłego roku, gdy również zwyciężyli w Gnieźnie.

Na inauguracyjne zwycięstwo w nowej hali gnieźnianie musza więc jeszcze poczekać. Przynajmniej do 6 października, gdy zmierza się z Sokołem Międzychód

Sklep Polski MKK – Domino Inowrocław 84-97 (32-21, 13-22, 19-33, 20-21)

Sklep Polski MKK: Filip Andrzejewski 24, Dariusz Dobrzycki 22, Emil Rau 20, Marek Sobkowiak 8, Michał Szydłowski 7, Piotr Leśniczak 3

Domino:Daniel Korólczyk 26, Marcin Majer 19, Mateusz Krawiec 16, Krzysztof Kozłowski 15, Juliusz Barański 10, kamil Maciejewski 6, Michał Warchowski 5

30 września 2018 | 22:47