Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Inwestycja już na ukończeniu. Znamy szczegóły otwarcia

Znamy ostateczny termin otwarcia nowej bieżni lekkoatletycznej. Inwestycja jest już prawie skończona, do wykończenia zostały detale. 

Ci nieco bardziej profesjonalni i zupełni amatorzy biegania, mogą już odliczać dni do otwarcia wyczekiwanej inwestycji. Przy Strumykowej kończą się prace wokół samej bieżni związane z układaniem kostki i wyrównywaniem terenu, wykonane muszą zostać też linie oddzielające tory. Wiemy już, że uroczyste otwarcie nastąpi w sobotę, 28 października i będzie połączone z zawodami. – Już na rozpoczęcie chcemy razem z klubem Atleta Gniezno zorganizować zawody dla dzieci i młodzieży. Zakończyć z kolei chcemy zmaganiami sztafet 4x400m. Myślę, że będzie dużo zabawy i frajdy, a dla najmłodszych ciekawa rywalizacja, bo te zawody nosić będą nazwę „Z Bieżni na Olimpiadę”. Dla mnie jako prezydenta największym marzeniem jest zobaczenie gnieźnianina orzełkiem na piersi i napisem Polska na plecach. Mam nadzieję, że któryś z tych młodych biegaczy kimś takim zostanie. Startujemy o 10.00 – mówi prezydent Tomasz Budasz.

Każdy kto chce znaleźć szczegóły na temat zawodów z „Z Bieżni na Olimpiadę”, może to zrobić pod facebookowym profilem o tej samej nazwie. Przydatne to będzie szczególnie tym rodzicom, które chciałyby zapisać do rywalizacji swoje dziecko. – Do 10 października można także zakupić specjalną okolicznościową koszulkę z tej okazji. Zapraszamy bo zostało jeszcze kilka wolnych miejsc – zachęca Leszek Hęś z Atlety. A co po zawodach?

Od tego dnia bieżnia będzie ogólnodostępna dla wszystkich. Nie będzie potrzeby awizowania się, każdy może tu przyjść, a brama będzie otwarta w godzinach pracy klubu. Na stadionie zamontowano już także słupy oświetleniowe, które są tu po raz pierwszy w historii tego miejsca. 

02 października 2023 | 14:37

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *