Piłka nożna

Wiara L. - Mieszko 2-6
Mieszko - Ostrovia 3-0
Mieszko - Centra 1-2

Żużel

Stal - Start 57-32
Start - Stal 38-52
Start - Kolejarz 50-40

Koszykówka

MKK - PKK 99 97-59
Transbruk - MKK 93-62
Wiara L. - MKK 73-77

Piłka ręczna

JKS - MKS 23-24
MKS - Energa 30-28
Szczypiorniak - Gwardia 30-48

Futsal

KS - TAF 9-1
Lębork - KS 11-2
KS - Red Devils 2-4

Inwestycja już na ukończeniu. Znamy szczegóły otwarcia

Znamy ostateczny termin otwarcia nowej bieżni lekkoatletycznej. Inwestycja jest już prawie skończona, do wykończenia zostały detale. 

Ci nieco bardziej profesjonalni i zupełni amatorzy biegania, mogą już odliczać dni do otwarcia wyczekiwanej inwestycji. Przy Strumykowej kończą się prace wokół samej bieżni związane z układaniem kostki i wyrównywaniem terenu, wykonane muszą zostać też linie oddzielające tory. Wiemy już, że uroczyste otwarcie nastąpi w sobotę, 28 października i będzie połączone z zawodami. – Już na rozpoczęcie chcemy razem z klubem Atleta Gniezno zorganizować zawody dla dzieci i młodzieży. Zakończyć z kolei chcemy zmaganiami sztafet 4x400m. Myślę, że będzie dużo zabawy i frajdy, a dla najmłodszych ciekawa rywalizacja, bo te zawody nosić będą nazwę „Z Bieżni na Olimpiadę”. Dla mnie jako prezydenta największym marzeniem jest zobaczenie gnieźnianina orzełkiem na piersi i napisem Polska na plecach. Mam nadzieję, że któryś z tych młodych biegaczy kimś takim zostanie. Startujemy o 10.00 – mówi prezydent Tomasz Budasz.

Każdy kto chce znaleźć szczegóły na temat zawodów z „Z Bieżni na Olimpiadę”, może to zrobić pod facebookowym profilem o tej samej nazwie. Przydatne to będzie szczególnie tym rodzicom, które chciałyby zapisać do rywalizacji swoje dziecko. – Do 10 października można także zakupić specjalną okolicznościową koszulkę z tej okazji. Zapraszamy bo zostało jeszcze kilka wolnych miejsc – zachęca Leszek Hęś z Atlety. A co po zawodach?

Od tego dnia bieżnia będzie ogólnodostępna dla wszystkich. Nie będzie potrzeby awizowania się, każdy może tu przyjść, a brama będzie otwarta w godzinach pracy klubu. Na stadionie zamontowano już także słupy oświetleniowe, które są tu po raz pierwszy w historii tego miejsca. 

02 października 2023 | 14:37

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *