Piłka nożna

Mieszko - Obra 2-0
Mieszko - Nielba 2-0
Iskra - Mieszko 2-1

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

Pyra - MKK 82-73
ŁKS Youth - MKK 72-110
MKK - Ciech 59-77

Piłka ręczna

MKS - Galychanka 34-29
MKS - Piotrcovia 26-24
Start - MKS 28-29

Futsal

Orlik - KS 4-1
KS - Futsal 4-5
Futsal - KS 3-3

Powstał nowy klub sportowy. To LKS Atleta Gniezno!

Dziś możemy już oficjalnie napisać, że Gniezno ma nowy klub sportowy. To LKS Atleta Gniezno. Jak sama nazwa wskazuje, jest on stworzony z myślą o wychowywaniu i kształtowaniu umiejętności lekkoatletycznych.

– Klub powstał z inicjatywy rodziców, których dzieci już od dłuższego czasu się spotykają, aby wspólnie trenować. Dołączają do nas kolejni rodzice z dziećmi. Dziś starosta swoją pieczątką zatwierdził pojawienie się naszego klubu w gronie gnieźnieńskiego sportu – mówi nam Leszek Hęś, prezes i trener LKS Atleta Gniezno.

Klub korzysta z boiska i bieżni lekkoatletycznej szkoły SP12. Trenerami są Szymon Wesołowski i wspomniany Leszek Hęś. To pasjonaci sportu i biegacze. Wesołowski jest też triathlonistą.

– Angażujemy się w zajęcia z dziećmi całym sercem. W klubie panuje rodzinna atmosfera. Rodzice wspierają trenerów, jak i swoje dzieci – zaznacza Hęś.

Klub postanowił podjąć współpracę z Tomaszem Szymkowiakiem z Wrześni. To kilkukorny mistrz Polski w biegach z przeszkodami. Reprezentował nasz kraj i jest medalistą mistrzostw Europy, a także zwycięzcą ostatniej edycji Biegu Lechitów. – Tomek poprowadzi pierwsze zajęcia w dniu otwarcia klubu – zdradza nasz rozmówca.

– Naszym celem jest pobudzenie ducha lekkoatletyki w Gnieźnie i otwarcie się na ten sport (bieganie, sztafety, skok w dal, rzut dyskiem i ewentualnie inne sporty). Zadbamy o rozwój dzieci. Skupimy się na sprawności. Będziemy też wspomagać w walce z problemem, jakim jest nadwaga – podkreśla Hęś.

Oficjalne otwarcie klubu nastąpi 4 września na boisku SP12. Zajęcia te będą darmowe. Rodzice nie wejdą na same boisko, ale będą mogli obserwować wszystko z boku. Na otwarcie klubu zaproszeni zostali prezydent Tomasz Budasz, starosta Piotr Gruszczyński i poseł na Sejm RP Tadeusz Tomaszewski.

– Docelowa grupa dzieci to wiek od 6/7 (w zależności od stopnia rozwoju dziecka) do 14. roku życia. Jeżeli pojawi się minimum 8 chętnych dzieci w wieku 4-6, to zrobimy również taką grupę. Mamy też pany dalszego kształcenia aspirujących dzieci w wieku 14/15 lat – podsumowuje Hęś.

12 września dzieci pojadą na pierwsze zawody do Tarnowa Podgórnego. Będą tam reprezentować miasto w biegu na stadionie. Warto odnotować, że LKS Atleta Gniezno uzyskał wsparcie firmy Decathlon, która zadbała o sportowy ubiór dzieci.

Obecnie klub poszukuje sponsorów. Zachęcamy do wsparcia!

20 sierpnia 2020 | 16:25

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *