Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

64.medale Samuraja w 12 miesięcy

Rok 2023 to kolejny rok w którym zawodniczki i zawodnicy Akademii Karate Tradycyjnego SAMURAJ Gniezno zdobyli na matach Polski i Europy worek medali. Było ich aż 64 z różnego kruszcu.

Medale podopieczni Samuraja zdobywali w różnych kategoriach na zawodach o zróżnicowanej randze. Szczególnie cieszą medale najmłodszych, ponieważ to oni w przyszłości być może będą zdobywali medale w Mistrzostwach Polski, Europy czy Świata. Treningi odbywały się pod okiem naszych znakomitych trenerów: głównego trenera AKT Samuraj Gniezno Senseia Andrzeja Zarzecznego (5 Dan), Sensei Aleksandry Politowicz (2 Dan), Senseia Radosława Tomczaka (1 Dan) i Senseia Tomasza Majchrzaka (1 Dan). Treningi odbywały się i nadal odbywają w naszych sekcjach w Gnieźnie, Zdziechowie, Trzemesznie i Fałkowie. Nasz dorobek medalowy w 2023 roku przedstawia się to następująco:

Zawody rangi okręgowej i wojewódzkiej (V Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Karate Tradycyjnym – Tarnowo Podgórne, Wielkopolski Turniej Karate Tradycyjnego o Puchar Burmistrza Trzemeszna „Trzemeszno Cup – 2023” – Trzemeszno)
Razem 40 medali w tym
Złotych 10
Srebrnych 12
Brązowych 18

Zawody rangi ogólnopolskiej (Turniej rankingowy do Kadry Narodowej – Brzesko, XXXIV Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym – Lublin, XX Ogólnopolski Turniej w Karate Tradycyjnym Dzieci i Młodzieży – Września, XIII Puchar Pomorza – Sopot)
Razem 22 medale w tym
Złotych 3
Srebrnych 8
Brązowych 11

Zawody rangi europejskiej (Mistrzostwa Europy WTKU – Rimini Włochy)
Razem 2 medale w tym
Srebrnych 1

Brązowych 1

Razem 64 medale w tym
Złotych 13
Srebrnych 21
Brązowych 30

Poza startami Samuraje uczestniczyli również w wielu aktywnościach, konsultacjach czy zgrupowaniach. I tak:

1) W dniach 23-26 marca 2023 r. Sensei Andrzej Zarzeczny, Aleksandra Politowicz, Janusz Bocheński i Marcin Muszyński uczestniczyli w dorocznym Zimowym Gasshuku 2023 połączonym ze zgrupowaniem Kadry Narodowej PZKT w Centralnym Ośrodku Sportu Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem.

2) 14-16 kwietnia 2023 r. w małopolskim Brzesku odbyły się Konsultacje Kadry Narodowej Polskiego Związku Karate Tradycyjnego gdzie pojechali trener Kadry Narodowej młodzieżowców i seniorów Sensei Andrzej Zarzeczny oraz członek Kadry Narodowej Aleksandra Politowicz.

3) W dniach 9-11 czerwca 2023 r. w Kraśniku został rozegrany XXIII Puchar Polski Dzieci w którym brała udział nasza zawodniczka Sonia Nowicka.

4) 11 czerwca 2023 r. Ola Politowicz wraz ze swoimi podopiecznymi z Sekcji Fałkowo wzięła udział w programie telewizyjnym „Pytanie na śniadanie”.

5) 18 czerwca 2023 r. nasze zawodniczki i nasi zawodnicy uczestniczyli w Festynie Rodzinnym w Jankowie Dolnym, gdzie mogli pochwalić się swoimi umiejętnościami biorąc udział w pokazie, który spotkał się z dużym uznaniem.

6) W okresie letnim od 14-22 sierpnia 2023 r. trenujący w Akademii Karate Tradycyjnego Samuraj Gniezno wraz z koleżankami i kolegami z poznańskich klubów wzięli udział w obozie sportowym w Poddąbiu nad polskim morzem.

7)  31 sierpnia do 3 września 2023 r. to doroczne Letnie Gasshuku 2023 połączone ze zgrupowaniem Kadry Narodowej PZKT w Centralnym Ośrodku Sportu Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Giżycku. Nad wielkie polskie jeziora pojechali Sensei Andrzej Zarzeczny oraz Aleksandra Politowicz.

8) 17 września 2023 r. Sensei Andrzej Zarzeczny i Aleksandra Politowicz udali się do Warszawy na ostatnie przed Mistrzostwami Europy w Rimini zgrupowanie Kadry Narodowej PZKT. W tym dniu nasi Samuraje wraz z pozostałą Kadrą uczestniczyli również w Narodowym Dniu Sportu na błoniach Stadionu Narodowego gdzie prezentowali swoje umiejętności.

9) 1 października 2023 r. jako Akademia Karate Tradycyjnego Samuraj Gniezno zorganizowaliśmy dla naszych członków piknik sportowo-rekreacyjny, który odbył się w przepięknym miejscu Nadleśnictwa Gniezno w Wiacie Edukacyjnej „Gajówka”. Zabawy i uśmiechu nie było końca.

10) 4 listopada 2023 r. w Pruszkowie dwaj nasi przedstawiciele Janusz Bocheński i Marcin Muszyński wzięli udział w I Mistrzostwach Polski Senior+. W zawodach tych bardzo wysokie 4 miejsce zajął Marcin Muszyński.

11) 21 grudnia 2023 roku Samuraje spotkali się na ostatnim przedświątecznym treningu w Parku Trampolin Jump Now. To była znakomita zabawa ze sprawdzeniem swoich umiejętności akrobatycznych. Na zakończenie wszyscy otrzymali świąteczne upominki.

Jak można przeczytać powyżej Akademia Karate Tradycyjnego Samuraj Gniezno w ciągu roku nie próżnuje. Bierzemy udział w zawodach, a także w przeróżnych aktywnościach. Jest także czas na odpoczynek i zabawę.

Nowy rok treningowy rozpoczęliśmy we wrześniu w naszych sekcjach w Gnieźnie, Trzemesznie, Zdziechowie i Fałkowie. Mamy głęboką nadzieję, że nadchodzący rok przyniesie naszej Akademii wiele sukcesów. Tak jak w ubiegłym roku wszystkich nietrenujących zachęcamy treningów z nami. Pamiętajmy, że treningi to przede wszystkim ruch, ale także oderwanie się od codzienności i poznawanie ciekawych ludzi. Trenującym ze wszystkich dyscyplin sportowych życzymy sukcesów, a wszystkim bez wyjątku życzymy Zdrowego, Szczęśliwego i Dobrego 2024 roku. Oss!

W 2023 roku Akademię Karate Tradycyjnego Samuraj Gniezno reprezentowali:

Alicja Arczewska

Maja Barczak

Julia Jędrzejczak
Lena Kachniarz

Izabela Kulińska
Sonia Nowicka
Amelia Ostrowska

Aleksandra Politowicz

Katarzyna Sroka

Maja Szczepankiewicz

Weronika Szopińska
Natalia Szuba

Iga Wegner
Agata Wencel
Karolina Wencel

Sebastian Bednarczyk

Janusz Bocheński

Olaf Bombel

Jędrzej Cytryński
Adrian Dyro

Franciszek Kasprzak
Oskar Kordela
Szymon Lange

Nikodem Lisiecki

Marcin Muszyński

Bruno Sander
Kamil Tomczak
Kacper Zając
Piotr Ziółkowski

informacja nadesłana

28 grudnia 2023 | 10:50

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *