Piłka nożna

LKS. - Mieszko 1-2
Mieszko - Kotwica 2-0
Obra - Mieszko 2-1

Żużel

Stal - Start 57-32
Start - Stal 38-52
Start - Kolejarz 50-40

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Lwów 28-21
MKS - Młyny 27-25
FunFloor - MKS 37-31

Futsal

Wenecja - KS 2-3
Red Devils - KS 7-1
KS - Team 3-1

Brenk: „Dobry rok dla Szkoły Futbolu. Dobiliśmy do muru” (wywiad)

W swoich szeregach mają coraz więcej młodzieży, stawiają sobie coraz wyższe cele, więc przyszłość przed Szkołą Futbolu rysuje się w wyjątkowo jasnych barwach. Z jej założycielem Wojciechem Brenkiem rozmawiał Hubert Maciejewski

 

Hubert Maciejewski/SportoweGniezno: Jako właściciel Szkoły Futbolu jak Pan oceni rok 2017?

Wojciech Brenk/Szkoła Futbolu – Myślę, że rok możemy zaliczyć do bardzo udanych. Powiększyliśmy nasza Szkołę Futbolu jeśli chodzi o liczbę zawodników i wprowadziliśmy kilka nowych projektów jak „Futbolowe Przedszkola”, „Zgrupowania SF” czy też „Turnieje firm i zakładów pracy”. Wszystkie nasze nowe plany ze stycznia 2017 roku zostały zrealizowane i z tego się bardzo cieszę.

Kończymy rok, a wiec nasuwa się pytanie jakimi sukcesami może się pochwalić SF?

-Pyta pan o sukcesy sportowe-piłkarskie czy sukcesy organizacyjne

Może zacznijmy od sportowych

– Ciężko mówić o sukcesach sportowych dzieci w wieku od 4-12 lat bo w tym wieku mamy zawodników. Naszym zadaniem jest przygotować chłopców w tym wieku do prawdziwego treningu, przygotować ich fizycznie i mentalnie. Osobistym moim sukcesem jest sytuacja kadrowa rocznika 2005 i 2006 w Mieszku Gniezno, do których to zespołów dołączyli chłopcy Szkoły Futbolu, którzy ukończyli 12 lat. Często obserwuje poczynania wychowanków SF i np. w roczniku 2005 w 90% pierwszy skład zbudowany jest z naszych byłych zawodników. Trudno w tym miejscu nie wymienić nazwisk takich jak Garczyński, Piotrowski, Wojciechowski, Garjaciak, Fredyk, Łobodziec, Szajda, Połatyńska, Kowalczewski bo o tych zawodnikach jest mowa. Podobna sytuacja jest w roczniku 2006, mocnymi punktami zespołu są takie nazwiska jak Frankowski, Olejniczak, Niklas, Trzaskawka czy też Grzeszczak. To największe sukcesy klubu bo obecna sytuacja w tych rocznikach pokazuje nam, że jako klub idziemy w dobrym kierunku jeśli chodzi o szkolenie.

A jeśli chodzi o sukcesy organizacyjne?

-Jeśli chodzi o organizację klubu to jest na normalnym poziomie. Jednak przypomnę, że klub zarządzany jest przez małą liczbę osób, a jak życie pokazuje często, gdy jest mniej osób tym łatwiej podejmować decyzje.

Od jakiegoś czasu również widoczny jest Wasz wkład w promocję miasta Gniezna przez organizację ogólnopolskich turniejów. Jakie plany na ten rok?

– Dokładnie tak jak pan redaktor powiedział. Od kilku lat współpracujemy z Urzędem Miasta oraz Powiatem Gnieźnieńskim i wspólnie organizujemy duże turnieje, które na prośbę pana prezydenta Tomasza Budasza zostały oficjalnie nazwane GNIEZNO CUP. Już w tym roku odbyliśmy rozmowy i możemy zdradzić, że w dniach 25-27 Maja 2018 roku będziemy organizatorami Międzynarodowego Turnieju Gniezno Cup, w którym wystąpią wszystkie miasta partnerskie. Teraz już zapraszam wszystkich kibiców młodzieżowej piłki na stadion Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w ostatni weekend maja. A jeśli chodzi o rok 2017 to łącznie zorganizowaliśmy 8 turniejów ( 4 letnie i 4 zimowe), w których wystąpiło łącznie 187 zespołów czyli 2632 uczestników.

Liczba dzieci czyli 140 zawodników jest imponująca jeśli chodzi o waszą akademię. Czy klub będzie nadal się powiększał?

– Liczba dzieci jest imponująca i jeśli chodzi o wielkość jesteśmy chyba drugą siłą piłkarską w Gnieźnie. A czy będziemy się powiększać…? Nie, nie mamy takiego zamiaru. Po pięciu latach dobiliśmy do muru, który nie przeskoczymy. Dostępność boisk też nie jest duża więc stawiamy w tym momencie na jakość treningu, a w niektórych rocznikach zdarzyło się, że musieliśmy odmówić przyjęcia. Jest to trudne bo nie możemy zapisać dzieci, które w tak dużej konkurencji jak na miasto Gniezno chciałoby trenować właśnie u nas. Moim marzeniem jest budowa prywatnego boiska, która z pewnością rozwiązała by nasz problem, jednak na tą chwilę to tylko marzenie, chociaż pierwsze ruchy zostały w tym kierunku wykonane. Stare powiedzenie mówi ” Marzenia są po żeby je spełniać, a nie żeby były”.

Czy zawodnikami Szkoła Futbolu również interesują się kluby zagraniczne?

– A skąd takie pytanie?

Ponieważ z informacji medialnych wynika, że jest takie zainteresowanie jeśli chodzi o klub MKS Mieszko Gniezno…

– To mnie pan zaskoczył… Bardzo dobrze znam każdy rocznik jeśli chodzi o gnieźnieńskie szkółki, ponieważ od kilku lat również jestem sędzią piłkarskim i często sędziuje i widzę gnieźnieńska młodzież. Trudno mi się odnieść do tej informacji, no ale osoba która to powiedziała z pewnością ma te informację potwierdzone. Jako wychowanek Mieszka Gniezno życzę, oby to nie była plotka i żebyśmy za jakiś czas mogli się cieszyć z zagranicznego transferu, chociaż wydaje mi się to mało prawdopodobne.

Czego jako redakcja sportowegniezno.pl możemy życzyć w nowym 2018 roku…

– Jako kibic gnieźnieńskiego futbolu chciałbym awansu zespołu seniorskiego do 3 ligi, aby można w weekend pójść się na stadion i zobaczyć futbol na dobrym poziomie, a jako właściciel Szkoły Futbolu, chciałbym aby rok 2018 był podobny do roku 2017.

Tego życzymy

-Dziękuję

23 grudnia 2017 | 08:10

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *