Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Chcesz się zahartować? Zacznij morsować!

Coraz więcej mieszkańców naszego miasta przekonuje się do morsowania. Świadczy o tym chociażby fakt, że 17 grudnia udało się pobić rekord Gniezna w zimowych kąpielach. Być może nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele korzyści niesie morsowanie.

Pierwszą z nich jest bez wątpienia możliwość zahartowania ciała. Poza tym zimowe kąpiele pozwalają zwiększyć odporność organizmu na choroby i poprawić wydolność układu sercowo-naczyniowego. Morsowanie polepsza również ukrwienie skóry. Bycie morsem skutkuje ubieraniem się zimą w lżejsze stroje.

W naszym mieście działa grupa Królewskie Morsy Gniezno, która często organizuje kąpiele w jeziorze Winiary. – Okazja do morsowania jest co weekend, czyli w każdą sobotę (o godz. 14:30) i niedzielę (o 12:00). Spotykamy się również w tygodniu – we wtorki i w czwartki odbywa się wieczorne morsowanie (o 19:30, w ten wtorek odbędzie się świąteczne morsowanie o godz. 12:00 – dop. red.), które nazywamy „pięć metrów od brzegu” – powiedział nam Waldemar Rychert, założyciel grupy.

Jak już zostało wspomniane, w trzecią niedzielę grudnia odbyła się II edycja Bicia Rekordu Gniezna w morsowaniu. W wydarzeniu wzięło udział aż 226 uczestników, co przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Niebawem czeka nas kolejna duża impreza dla amatorów zimowych kąpieli.

-> REKORD GNIEZNA W MORSOWANIU POBITY! (ZDJĘCIA + WIDEO) 

– Kolejne duże wydarzenie zorganizujemy 14 stycznia (niedziela). Wówczas odbędzie się „wośpowanie”, czyli morsowanie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będzie to jeden z głównych punktów, jeżeli chodzi o 26. finał WOŚP w Gnieźnie, współpracujemy bezpośrednio z eSTeDe – dodał Rychert.

Na uczestników „wośpowania” czekać będzie wiele atrakcji. Oczywiście nie zabraknie też licytacji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – Będą samochody militarne i gastronomia. Będziemy też prowadzić odsprzedaż fantów – ludzie przynoszą nam cenne rzeczy. Zachęcamy zatem do udziału nie tylko w morsowaniu, ale apeluję również, byście przygotowali swoje portfele i uczestniczyli w licytacjach. Będzie się działo naprawdę dużo. Do zobaczenia na plaży miejskiej jeziora Winiary w Gnieźnie! – podsumował Waldemar Rychert.

25 grudnia 2017 | 18:30

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *