Piłka nożna

LKS. - Mieszko 1-2
Wiara L. - Mieszko 2-6
Mieszko - Ostrovia 3-0

Żużel

Stal - Start 57-32
Start - Stal 38-52
Start - Kolejarz 50-40

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Transbruk 98-103
MKK - Wiara 76-91

Piłka ręczna

MKS - Lwów 28-21
Buk - Szczypiorniak 30-21
Energa - MKS 26-29

Futsal

Wenecja - KS 2-3
KS - AZS 6-4
KS - Bonito 2-3

Czeka nas wyjątkowy rok w sporcie?

W 2025 miasto Gniezno chciałoby partycypować, w dużych imprezach sportowych. Pierwszy raz zdradzamy plany Ratusza, na jubileuszowy rok w pierwszej stolicy.

To jak ważny dla miasta jest rok 2025 nie trzeba już raczej tłumaczyć. Promocja na wielu płaszczyznach historycznego wydarzenia jakim jest 1000-rocznica Koronacji Królewskiej, trwa już od wielu miesięcy. Specjalny logotyp prezentowany jest na banerach, plakatach, gadżetach, a nawet odzieży zamawianej przez Urząd Miejski. Miasto chciałoby, aby o wyjątkowości tej daty w pierwszej stolicy dowiedziano się wszędzie, a jednocześnie aby był to rok wypełniony wieloma wydarzeniami, o różnej tematyce. Sport ma być jednym z wiodących nośników.

Już dziś prezydent Tomasz Budasz dał jasny sygnał prezesom i działaczom sportowym w Gnieźnie, by ci zaplanowali w swoich kalendarzach „duże i konkretne” wydarzenia, najlepiej w skali ogólnopolskiej. O ich dofinansowanie nie mają się martwić. – Łatwiej jest włączyć się miastu w duże wydarzenia, takie np. gdy nasza główna hala, tętni życiem przez 2-3 dni. Już dziś apeluję do klubów, aby przemyślały, czy chcą zrobić coś naprawdę dużego. Nie wiem ile planów uda nam się zrealizować, ale chcemy ten okres maksymalnie wykorzystać na potrzeby promocji naszego miasta. Niech to będzie także promocja naszych klubów. Jeśli będą to imprezy, które ściągną do miasta sportowców z kraju, pieniądze na pewno się znajdą – zdradził T. Budasz.

Czy zatem czeka nas wyjątkowy sportowy rok? 

08 lutego 2024 | 19:42

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *