Piłka nożna

LKS. - Mieszko 1-2
Wiara L. - Mieszko 2-6
Mieszko - Ostrovia 3-0

Żużel

Stal - Start 57-32
Start - Stal 38-52
Start - Kolejarz 50-40

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Transbruk 98-103
MKK - Wiara 76-91

Piłka ręczna

MKS - Lwów 28-21
Buk - Szczypiorniak 30-21
Energa - MKS 26-29

Futsal

Wenecja - KS 2-3
KS - AZS 6-4
KS - Bonito 2-3

Długo wyczekiwana żeglarska marina w końcu ujrzała światło

W Powidzu powstanie żeglarska marina. Długo oczekiwane plany na rozwinięcie żeglarstwa w regionie zamieniają się w rzeczywistość, dzięki inwestycji jaką planuje Powiat Gnieźnieński.

Marina, która miałaby powstać na tzw. Dzikiej Plazy, to nie tylko inwestycja w infrastrukturę, ale przede wszystkim inwestycja w rozwój młodzieży – informuje zarząd Powiatu. Od ponad 50 lat miejsce to pełni kluczową rolę jako punkt edukacji i przygód dla uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie. Teraz, dzięki nowym planom, ma stać się miejscem jeszcze bardziej otwartym dla młodzieży z całego powiatu.

Planowane inicjatywy obejmują różnorodne formy aktywności – od obozów żeglarskich, biwaków, po szkolenia i wydarzenia kulturalne. To oferta skierowana nie tylko do uczniów I LO, ale do wszystkich młodych ludzi z powiatu, chcących rozwijać swoje umiejętności żeglarskie.

Kluczowym elementem inwestycji jest zapewnienie wysokiej jakości zajęć. Planowane obozy, biwaki, cumowanie jachtów czy organizacja szkoleń i regat będą prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę instruktorską i pedagogiczną.

Przystań żeglarska to nie tylko miejsce rekreacji, ale szansa na rozwijanie umiejętności społecznych, przywództwa i współpracy. To inwestycja w przyszłość, która ma kształtować kolejne pokolenia aktywnych i zaangażowanych obywateli.

info: Powiat

05 lutego 2024 | 22:19

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *