Landshut - Start 32-58
Start - Piła 49-41

Dominik Dynaryński wicemistrzem Polski młodzików

Wspaniały sukces odniósł gnieźnieński zapaśnik, Dominik Dynaryński. W Janowie Lubelskim zdobył tytuł wicemistrza Polski młodzików.

Dziś zakończyły się w Janowie Lubelskim mistrzostwa Polski młodzików w zapasach w stylu klasycznym. Do rywalizacji przystąpiło 215 zapaśników z 49 klubów.
Pierwszą Stolicę Polski reprezentował zawodnik Klubu Sportowego Husarz, Dominik Dynaryński (kat. wagowa 68kg), który ostatecznie wywalczył 2 miejsce i tytuł Vice Mistrza Polski. Pierwsze dwa pojedynki Dominik wygrał przez położenie przeciwników na łopatki (tzw. touch) – Bartosza Zarębę z Hutnika Pieńsk i Dawida Januszewskiego z Akademia GKS Bełchatów – co dało zawodnikowi z Gniezna awans do półfinału. W spotkaniu o awans do finału Gnieźnianin zmierzył się z Kamilem Kostorzem z ZUKS Siła Mysłowice. Przebieg tego pojedynku był bardzo ciekawy – zmieniał się na korzyść raz jednego, raz na drugiego zapaśnika – i który ostatecznie Dominik rozstrzygnął na swoją korzyść w ostatnich 0,1 sekundy. W starciu o złoty medal zawodnik Husarza uległ Szymonowi Trederowi z GKS Cartusia Kartuzy.