Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Fala sukcesów przyniosła pewien „problem”

Jest tak dobra, że formalnie już przypisano ją do bardziej doświadczonych zawodniczek. Pięściarka Amelia Urban zakończyła zgrupowanie kadry Polski kadetek.

Amelia Urban kolekcjonuje medale i tytuły już w hurtowych ilościach. Wygrywa już nie tylko wszystko co się da na arenie krajowej, ale i międzynarodowej. Czy może być to „problemem”. Po części tak.

Pięsciarka Akademii Sportu jest już tak dobra, że nie tylko problemem jest szukanie dla niej wartościowych sparingpartnerek, ale i one same nie kwapią się, aby wchodzić z nią do ringu. Idealną okazją do kolejnych szlifów jest więc zgrupowanie kadry Polski.

To dość niecodzienna sytuacja, bo Amelia to jeszcze młodziczka. Kadetką zostanie w 2025 roku, ale trenerzy kadry starszych grup, już powołują ją na ich zgrupowania. Tak właśnie trafiła na zgrupowanie, na którym przebywała w ostatnich dniach.

Kadetki prosto z Cetniewa lecą na Mistrzostwa Europy, a Amelia na najważniejszy turniej w tym roku w Banja Luce (Bośnia i Hercegowina)

– Po udanych tegorocznych startach w Polsce, na Łotwie, Węgrzech, oraz we Włoszech wchodzimy w kluczową fazę przygotowań do mistrzostw Europy – mówi jej trener, J. Czaprowicz. – W 2023 przez całe pierwsze półrocze zaskakującymi zwycięstwami udowadniała, że zasługuje na miejsce w składzie na ME. W tym roku od początku jest już liderką kadry. Obecnie, podobnie jak rok temu bardzo ciężko trenuje i spełnia wszystkie swoje obowiązki, zarówno te na sali jak i szkolne co potwierdza jej wysoka średnia, więc jest totalnym zaprzeczeniem wszystkich stereotypów związanych z boksem. Zachęcam do trzymania kciuków za Amelię bo dawno nie mieliśmy w Polskim sporcie tak pracowitej oraz dobrze zapowiadającej się sportsmenki – kończy Czaprowicz.

 

13 czerwca 2024 | 15:15

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *