Absolutna rewolucja na rynku gnieźnieńskich usług fizjoterapeutycznych. Filip Chrzanowski, prowadzący gabinet FizjoPro, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i rozpoczyna udzielanie pomocy za pośrednictwem Internetu. To praktycznie jedyna możliwość na skorzystanie z porad fizjoterapeuty w dobie pandemii koronawirusa.
Przypomnijmy, że zasady wprowadzone przez rząd mocno uderzyły w sektor usługowy. Pozamykane są między innymi salony fryzjerskie i kosmetyczne. Koronawirus zamknął też gabinety fizjoterapeutów. Mogą oni przyjmować jedynie takie osoby, których kontuzje są na tyle poważne, że zagrażają ich życiu.
Co z pozostałymi? O wybraniu się do gabinetu nie ma mowy. Filip Chrzanowski z FizjoPro znalazł jednak złoty środek, który umożliwi mu działalność i pomaganie innym w dobie zarazy. Gnieźnieński fizjoterapeuta będzie działał online. Jak to możliwe? Już tłumaczymy.
Do rozpoczęcia nowego projektu Filip przygotowywał się od tygodnia. Przez ten czas nagrywał materiały wideo, które będzie udostępniał potrzebującym pomocy. Aby skorzystać ze wsparcia fizjoterapeuty, należy napisać do Filipa za pośrednictwem fanpage’a na Facebooku (https://www.facebook.com/fizjoprogniezno/) lub mailowo – fizjoprogniezno@gmail.com.
W pierwszej wiadomości należy opisać swój problem zdrowotny. Im więcej szczegółów, tym lepiej. Trzeba uwzględnić okoliczności powstania dolegliwości, napisać, od kiedy występuje dyskomfort, jakie są jego skutki i np. kiedy występuje największy ból. O ile to możliwe, dobrze jest też sfotografować miejsce, w którym odczuwamy dyskomfort.
O swoich problemach można pisać 24/7. Fizjoterapeuta zapewnia, że odpowie na zgłoszenia tak szybko, jak to tylko możliwe. Po przesłaniu pierwszej wiadomości Filip najprawdopodobniej zada kolejne pytania, a także poprosi o wykonanie kilku ćwiczeń testowych, które pomogą mu w postawieniu diagnozy.
Następnie wirtualny pacjent będzie musiał wykonać przelew za internetową poradę. Co ważne, ceny takiej usługi będą zdecydowanie niższa niż stacjonarnie – prawie o 50 procent! Kolejny krok to przedstawienie pacjentowi wstępnej diagnozy i przeslanie kilku filmów/zdjęć pokazujących, jak poprawnie postępować, by uśmierzyć ból i uporać się z kontuzją.
Później – po kilku dniach – pacjent zostanie poproszony o przedstawienie raportu, w którym zawrze informację, jak zalecone ćwiczenia wpłynęły na jego kondycję zdrowotną. W razie potrzeby, oczywiście będzie możliwość kontynuowania internetowych konsultacji.
Pomysł Filipa Chrzanowskiego to absolutna nowość na gnieźnieńskim rynku. – Musimy sobie radzić jak tylko możemy, a ja staram się zawsze znaleźć jakieś wyjście nawet z ciężkich sytuacji, takich jak ta obecna. Proszę też miejcie świadomość, że nie zawsze będę w stanie Wam pomóc całkowicie, gdyż czasem potrzebna jest po prostu praca manualna, którą sam musiałbym wykonać. Jednak łatwo się nie poddam i zawsze postaram się Wam przedstawić możliwości, aby przynajmniej zmniejszyć Wasze dolegliwości! Być może w przyszłości zostaną rozwinięte wizyty online o opcję telefoniczną i wideosesje – mówi lokalny fizjoterapeuta.
Zachęcamy do skorzystania z usług online Filipa Chrzanowskiego!
Filip Chrzanowski – sylwetka:
Jestem absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu na kierunku fizjoterapia o specjalności sport.
Praktykę zawodową rozpocząłem w 2013 roku, a od 2015 jestem fizjoterapeutą męskiej drużyny piłki ręcznej KS Szczypiorniak Gniezno występującej obecnie w III lidze. W sezonach 2017/2018 i 2018/2019 opiekowałem się również zawodnikami III-ligowego klubu piłki nożnej MKS Mieszko Gniezno.
W 2016 roku odbyłem staż w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS OPO Cetniewo, a rok później spędziłem cztery miesiące w klinice medycznej Talaso Strunjan w Słowenii.
W 2016 roku jako fizjoterapeuta opiekowałem się zawodnikami kadry Polski do lat 15 i 17 w podnoszeniu ciężarów na Mistrzostwach Europy.
Od maja 2018 roku jestem do dyspozycji Polskiego Związku Hokeja na Trawie, w którym pełnię rolę fizjoterapeuty hokeistek do lat 16 i 18.
Od 2017 roku współpracuję z żużlowcem Kacprem Gomólskim, obecnym zawodnikiem I-ligowego Wybrzeża Gdańsk.
W 2018 roku opiekowałem się również zawodnikami AZS Politechniki Poznańskiej podczas Akademickich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej.
Zajmuję się w głównej mierze sportowcami, jednak nie jest to jedyna grupa, z którą mam kontakt w gabinecie. Każda osoba może się zgłosić do mnie ze swoim problemem zdrowotnym począwszy od dzieci, u których w mojej praktyce dominuje leczenie skolioz, po osoby powyżej 70. roku życia pragnące polepszać swoją sprawność ruchową. Do gabinetu zgłaszają się także osoby całkowicie nie związane ze sportem, ale także amatorzy zdrowego trybu życia.
0 komentarzy