Piłka nożna

LKS. - Mieszko 1-2
Wiara L. - Mieszko 2-6
Mieszko - Ostrovia 3-0

Żużel

Stal - Start 57-32
Start - Stal 38-52
Start - Kolejarz 50-40

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Transbruk 98-103
MKK - Wiara 76-91

Piłka ręczna

MKS - Lwów 28-21
Buk - Szczypiorniak 30-21
Energa - MKS 26-29

Futsal

Wenecja - KS 2-3
KS - AZS 6-4
KS - Bonito 2-3

Gnieźnieński „Król Szos” odwiedził Ekonomik

Po raz kolejny w auli Ekonomika odbyło się spotkanie ”Rowerem z Wielkopolski przez Kujawy na Pomorze” z cyklu z ciekawymi ludźmi i sympatykami turystyki. Celem spotkania była promocja aktywności fizycznej jaką stanowi jazda rowerem.


Gościem spotkania był członek Klubu Turystyki Rowerowej Genesis przy PTTK Oddział Ziemi Gnieźnieńskiej w Gnieźnie, lider w treningach i finale Rowerowej Stolicy Polski, mistrz szachowy międzynarodowych i Polskich mistrzostw w grze korespondencyjnej pan
Witosław Szczepankiewicz. Dzisiejszy gość w przeciągu 30 dni przejechał rowerem ponad 6 tys. km w 2023 r., okrążając prawie dwa razy Polskę dookoła czy inaczej przeliczając pokonał dwukrotnie Tour de France. Od 2021 r. w czołówce liderów Polski i Gniezna w rowerowej rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski i pierwszy w 2023 r. w rywalizacji Gmin, reprezentując gminę Pobiedziska.
Nazwany w lokalnych mediach Gnieźnieńskim Królem Szos. Młodzież dowiedziała się jak niebezpieczna może być jazda rowerem, jak piękna jest nasza Polska z perspektywy roweru czy jak przejechać dziennie przez miesiąc 219 km, jednośladem bez silnika.
Dzisiejsze spotkanie podzielono na dwie części w drugiej części, pan Szymon Drzewiecki inspektor Wydziału Promocji, Kultury, Turystyki i Sportu Urzędu Miasta w Gnieźnie i koordynator rywalizacji Rowerowej Stolicy Polski w Gnieźnie opowiedział o nowych rowerach typu cargo.
Na spotkaniu uhonorowano szkolnych pasjonatów dwóch kółek, którzy aktywnie uczestniczyli w rowerowej rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Rywalizacji, która trwa od 2019 roku. I jest ogólnopolskim projektem, którego pomysłodawcą i organizatorem jest miasto Bydgoszcz, z zastosowaniem bezpłatnej aplikacji mobilnej: AKTYWNE MIASTA. Drużyna Ekonomika po raz czwarty uczestniczyła w rywalizacji RSP, będąc zawsze na podium wśród gnieźnieńskich szkół. Zakładane 122 km w 2023 r. , czyli dystans jaki liczy historia szkoły, pokonały 24 osoby, wśród nich 15 uczniów:
1. Bartosz Szulc absolwent 2023
2. Julia Łenska, 4 TE
3. Jakub Frąckowiak, 3 TI
4. Maksym Bukowski, 2 b TI
5. Oliwier Rosiak, 2 b TI
6. Patryk Kudławiec, 2 b TI
7. Antoni Laukstedt, 4 TE
8. Mikołaj Mikuła, 2 b TL
9. Krzysztof Machiński, 2 b TL
10. Aleksandra Izbińska, 4 TLp

11. Igor Rychert, 5 TLP
12. Adam Genge, 2 b TL
13. Kaludia Trzosek, 2 TE
14. Piort Janas, 2 b TI
15. Malwina Walasiak, 5 TE

W kategorii wiekowej do 20 roku życia w czerwcu br. najwięcej km przejechał Bartosz Szulc, absolwent z klasy 4TI, pokonując 1001 km i Julia Łenska z klasy 4 TE pokonując 679 km, która została także nagrodzona za najwięcej przejechanych kilometrów dla miasta Gniezna w kategorii wiekowej 16-19 lat. Ostatnią nagrodą, tym razem za zaangażowanie dla całej klasy, która wykręciła w czerwcowej Rywalizacji najwięcej kilometrów była Zielona Karta, którą otrzymała klasa 2 b TL.
Laureaci dzisiejszej ceremonii uzyskali gratulacje i podziękowania. Serdeczne podziękowania skierowano również pod adresem pozostałych członków drużyny Ekonomika, czyli do wszystkich uczniów, absolwentów, rodziców, pracowników i sympatykom Ekonomika za każdy przejechany kilometr dla Gniezna i Szkoły.
Na zakończenie dla wszystkich zebranych w neogotyckiej auli, wystąpiły dziewczęta ze szkolnej drużyny cheerleaderek Cheerchamp Dance.

materiał nadesłany

12 października 2023 | 21:18

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *