Piłka nożna

Wiara L. - Mieszko 2-6
Mieszko - Ostrovia 3-0
Mieszko - Centra 1-2

Żużel

Stal - Start 57-32
Start - Stal 38-52
Start - Kolejarz 50-40

Koszykówka

MKK - PKK 99 97-59
Transbruk - MKK 93-62
Wiara L. - MKK 73-77

Piłka ręczna

JKS - MKS 23-24
MKS - Energa 30-28
Szczypiorniak - Gwardia 30-48

Futsal

KS - TAF 9-1
Lębork - KS 11-2
KS - Red Devils 2-4

Gniezno ma… trenera polskiej reprezentacji!

Gniezno ma od teraz …trenera reprezentacji Polski w hokeju na trawie. Karol Śnieżek, który prowadzi biało-czerwonych od 2012 roku, jak ustaliła nasza redakcja – przeprowadził się bowiem do Pierwszej Stolicy.

Do tej pory Śnieżek mieszkał w Toruniu, jednak do Wielkopolski ściągnęła go nie tylko bogata tradycja tej dyscypliny sportu a… żona. – Miłość do hokeja też, ale przede wszystkim żona, która jest gnieźnianką wymusiła na mnie by w końcu zamieszkać tutaj – mówi SportowemuGnieznu szkoleniowiec. – Hokej w tym regionie  wiedzie prym w Polsce, więc paradoksalnie będzie mi tu łatwiej, zarówno obserwować zawodników, jak i dojeżdżać na treningi do Poznania.

Karol Śnieżek, przypomnijmy jest od września także trenerem 21-krotnego Mistrza Polski Grunwaldu Poznań, w którym większość zawodników to… reprezentanci kraju. Śnieżek zna ich zatem doskonale, a teraz będzie miał możliwość znacznie częstszych wypadów do stolicy Wielkopolski. Wcześniej było to utrudnione, gdyż pracował w Holandii. Na przygotowanie biało-czerwonych do niedawnych Mistrzostw Europy Dywizji I miał wówczas zaledwie 8 (!) dni. Teraz sytuacja zmieni się diametralnie, na czym ma skorzystać polska kadra i … gnieźnieński hokej.

26 grudnia 2017 | 15:12

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *