Piłka nożna

LKS. - Mieszko 1-2
Lipno - Mieszko 2-2
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Start - ....
Start - .....

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Oleśnicą - Szczypiorniak 30-25
Piotrcovia - MKS 28-31

Futsal

Wenecja - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Gniezno ma… trenera polskiej reprezentacji!

Gniezno ma od teraz …trenera reprezentacji Polski w hokeju na trawie. Karol Śnieżek, który prowadzi biało-czerwonych od 2012 roku, jak ustaliła nasza redakcja – przeprowadził się bowiem do Pierwszej Stolicy.

Do tej pory Śnieżek mieszkał w Toruniu, jednak do Wielkopolski ściągnęła go nie tylko bogata tradycja tej dyscypliny sportu a… żona. – Miłość do hokeja też, ale przede wszystkim żona, która jest gnieźnianką wymusiła na mnie by w końcu zamieszkać tutaj – mówi SportowemuGnieznu szkoleniowiec. – Hokej w tym regionie  wiedzie prym w Polsce, więc paradoksalnie będzie mi tu łatwiej, zarówno obserwować zawodników, jak i dojeżdżać na treningi do Poznania.

Karol Śnieżek, przypomnijmy jest od września także trenerem 21-krotnego Mistrza Polski Grunwaldu Poznań, w którym większość zawodników to… reprezentanci kraju. Śnieżek zna ich zatem doskonale, a teraz będzie miał możliwość znacznie częstszych wypadów do stolicy Wielkopolski. Wcześniej było to utrudnione, gdyż pracował w Holandii. Na przygotowanie biało-czerwonych do niedawnych Mistrzostw Europy Dywizji I miał wówczas zaledwie 8 (!) dni. Teraz sytuacja zmieni się diametralnie, na czym ma skorzystać polska kadra i … gnieźnieński hokej.

26 grudnia 2017 | 15:12

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *