Piłka nożna

Mieszko - Polonia 0-3
KKS II - Mieszko 2-2
Mieszko - LKS 2-4

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

MKK - Polonia 58-84
Polonia - MKK 89-68
Astoria - MKK 95-98

Piłka ręczna

MKS - Varsovia 39-27
MKS - Ruch 22-21
SPR - MKS 22-31

Futsal

KS - Bojano 3-3
Futbalo - KS 6-1
KS - Futsal 3-3

Gniezno ma… trenera polskiej reprezentacji!

Gniezno ma od teraz …trenera reprezentacji Polski w hokeju na trawie. Karol Śnieżek, który prowadzi biało-czerwonych od 2012 roku, jak ustaliła nasza redakcja – przeprowadził się bowiem do Pierwszej Stolicy.

Do tej pory Śnieżek mieszkał w Toruniu, jednak do Wielkopolski ściągnęła go nie tylko bogata tradycja tej dyscypliny sportu a… żona. – Miłość do hokeja też, ale przede wszystkim żona, która jest gnieźnianką wymusiła na mnie by w końcu zamieszkać tutaj – mówi SportowemuGnieznu szkoleniowiec. – Hokej w tym regionie  wiedzie prym w Polsce, więc paradoksalnie będzie mi tu łatwiej, zarówno obserwować zawodników, jak i dojeżdżać na treningi do Poznania.

Karol Śnieżek, przypomnijmy jest od września także trenerem 21-krotnego Mistrza Polski Grunwaldu Poznań, w którym większość zawodników to… reprezentanci kraju. Śnieżek zna ich zatem doskonale, a teraz będzie miał możliwość znacznie częstszych wypadów do stolicy Wielkopolski. Wcześniej było to utrudnione, gdyż pracował w Holandii. Na przygotowanie biało-czerwonych do niedawnych Mistrzostw Europy Dywizji I miał wówczas zaledwie 8 (!) dni. Teraz sytuacja zmieni się diametralnie, na czym ma skorzystać polska kadra i … gnieźnieński hokej.

26 grudnia 2017 | 15:12

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *