Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Igor Grzeszczak myśli powoli o MMA!

Igor Grzeszczak odniósł życiowy sukces, zdobywając dwa złote medale w grapplingu, podczas ME U20 w Baku. Potwierdził tym samym, że już dziś zalicza się nie tylko do polskiej, ale i europejskiej czołówki w swojej kategorii. 

Zawodnik Walki fantastycznie spisał się na mistrzostwach starego kontynentu, wygrywając zarówno w kimonach, jak i bez. Sukces, jest tym większy, że był to dla niego debiut, gdyż wcześniej startował tylko w braylisjkim jiu jitsu. – Tak, dla mnie to było coś nowego – potwierdza Grzeszczak. – Był to mój debiut w tej dyscyplinie, ponieważ wcześniej wcześniej startowałem tylko w bjj. Stoczyłem w Azerbejdżanie łącznie 9 walk z czego 7 wygrałem przed czasem i 2 na punkty. Emocje przed zawodami były takie jak zawsze czyli spokój i chęć jak najszybszego sprawdzenia swoich umiejętności. Po zawodach to oczywiście radość i duma po udowodnieniu sobie że nie tylko w Polsce można coś zdziałać dlatego jest jeszcze większa motywacja żeby iść jeszcze wyżej i zdobywać większe osiągnięcia.

To nie wszystko, co ma w planach utalentowany zawodnik. Chciałby dorzucić jeszcze złoty krążek w MŚ, a dalej jest… MMA.  – Moim największym marzeniem jest zdobycie złotego medalu na mistrzostwach świata oraz zdobycie czarnego pasa w bjj. Chciałbym też kiedyś się sprawdzić w innej sztuce walki jaką jest MMA, no i oczywiście bycie najlepszym w tej dyscyplinie – kończy.

Wszystko wskazuje na to, że ten rok będzie równie pracowity dla niego jak poprzedni. W 2023 stoczył on 72 walki, z czego wygrał 63. Przełożyło się to na 24 medale z różnych imprez.

fot. I.Grzeszczak

05 czerwca 2024 | 21:19

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *