Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Interwencja policji na basenie. Wandale wyrządzili szkody na 1800 zł

Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie – asp. sztab. Wojciech Rakowski, będąc po służbie, wspólnie z pracownikiem GOSiR zatrzymali dwóch nietrzeźwych, agresywnych mężczyzn. Do zdarzenia doszło na terenie ośrodka sportu i rekreacji. 28 i 31-latek już usłyszeli zarzuty. Za przestępstwa, których się dopuścili, 31-latkowi może grozić nawet do 3 lat pozbawienia wolności, a 28-latkowi nawet do 5.

W piątek 16 listopada br. przed godziną 17:00 policjant,będąc po służbie udał się na teren Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Na miejscu zauważył dwóch będących pod wpływem alkoholu, agresywnych mężczyzn, którzy przebywając w kawiarni przy basenie zaczepiali klientów ośrodka. Funkcjonariusz, widząc ich zachowanie, powiedział im, że jest policjantem, okazał legitymację, a następnie kazał opuścić teren. Trzeba zaznaczyć, że tym czasie w pomieszczeniu tym przebywała również grupa dzieci.

Początkowo sprawcy wyszli, jednak po chwili wrócili i swoją agresję zwrócili przeciwko jednemu z klientów kawiarni. Doszło do szarpaniny. Wówczas policjant podjął interwencję. W międzyczasie 28-letni sprawca kopnął w drzwi wejściowe uszkadzając je. Funkcjonariusz zatrzymał wandala, drugiego 31-letniego gnieźnianina obezwładnił jeden z pracowników GOSiR. Mężczyźni po zatrzymaniu zostali przekazani przybyłym na miejsce policjantom z gnieźnieńskiej komendy. Przez cały czas byli agresywni i nie wykonywali poleceń. Straty powstałe na szkodę GOSiR wyceniono na 1800 złotych.

28-latkowi po spędzonej nocy w policyjnym areszcie i wytrzeźwieniu, przedstawiono zarzut uszkodzenia mienia, naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego, gróźb w celu zaniechania czynności służbowych a także naruszenia nietykalności cielesnej pracownika GOSiR. Przestępstwa te zagrożone są karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

31-latkowi śledczy postawili zarzuty gróźb w celu zaniechania czynności służbowych przez funkcjonariusza, a także naruszenia nietykalności cielesnej pracownika GOSiR. Przestępstwa te zagrożone są karą nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Sprawa jest w toku.

Źródło: KPP Gniezno + foto

20 listopada 2018 | 10:44

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *