Piłka nożna

Mieszko - Obra 2-0
Mieszko - Nielba 2-0
Iskra - Mieszko 2-1

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

Pyra - MKK 82-73
ŁKS Youth - MKK 72-110
MKK - Ciech 59-77

Piłka ręczna

MKS - Galychanka 34-29
MKS - Piotrcovia 26-24
Start - MKS 28-29

Futsal

Orlik - KS 4-1
KS - Futsal 4-5
Futsal - KS 3-3

Jak wybrać rolki do dynamicznej jazdy?

Zaopatrując się w swoje pierwsze rolki, nie każdy myśli o nich w kategoriach profesjonalnego sprzętu sportowego. Rolki kiedyś były popularne wśród dzieci i nastolatków jako ciekawa forma aktywności. Było to jednak postrzegane bardziej jako rekreacja aniżeli sport. Aktualnie bardzo to się zmieniło, a jazda na rolkach uprawiana jest przez coraz większe rzesze ludzi na bardzo wysokim poziomie sportowym.

W obrębie jazdy na rolkach można wyszczególnić różne style jazdy. Na rynku dostępne są rolki do slalomu, rolki do jazdy szybkiej, a także rolki dedykowane do robienia trików. Przez lata producenci udoskonalili ten pozornie prosty sprzęt tak, by spełniał oczekiwania nawet osób, które specjalizują się w konkretnym stylu jazdy. Oczywiście na rynku dostępne są także rolki przeznaczone do jazdy w pełni rekreacyjnej.

Co wziąć pod uwagę?

Decydując się na zakup rolek, należy wziąć pod uwagę kilka aspektów, takich jak:

  • styl jazdy,
  • precyzyjne wymiary stopy,
  • możliwości finansowe,
  • warunki użytkowania.

Ceny podstawowych modeli rolek przeznaczonych dla dzieci lub kompletnie początkujących rolkarzy, którzy nie mają aspiracji sportowych, zaczynają się od dwustu, trzystu złotych. Jednocześnie za profesjonalne modele rolek trzeba zapłacić nawet trzy tysiące złotych. Jest to ogromna różnica, która wynika z możliwości i zaawansowania sprzętu.

Czemu należy dobrze przemyśleć zakup określonego rodzaju rolek?

Jazda dynamiczna rządzi się swoimi prawami. Zupełnie inaczej jednak jeździ się szybko ze stałą prędkością po idealnie równej nawierzchni, co jest domeną rolkarzy specjalizujących się w jeździe na czas, a zupełnie inaczej pokonuje się wyznaczone tory slalomem. Jazda slalomem i ewentualne robienie trików z tym związanych wiąże się z zupełnie inną biomechaniką ruchu stopy, nogi i całego tułowia. Różnice są tak duże, że musi to przełożyć się na odpowiednie dopasowanie sprzętu do tych zupełnie odmiennych od siebie stylów jazdy. To samo dotyczy osprzętu do rolek, takiego jak kółka, szyny lub dystanse do kółek. Podobne akcesoria można nabyć w wyspecjalizowanych sklepach, takich jak https://freeskate.pl/k/rolki/rolko-do-jazdy-szybkiej/, które posiadają akcesoria dla rolkarzy o różnych specjalizacjach.

Rolki do slalomu – jak wybrać?

Optymalnym wyborem dla osób chcących specjalizować się w slalomie są sztywne rolki bezlinerowe. Pozwolą one na bardzo precyzyjne kontrolowanie swoich ruchów, co jest konieczne podczas takiego stylu jazdy. Osoby, które jednak nie chcą aż tak bardzo się specjalizować, mogą zdecydować się na zakup rolek w sztywnej skorupie, które są bardziej uniwersalne, ale dla początkujących w zupełności powinny wystarczyć.

27 maja 2020 | 10:53

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *