Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Jakim zainteresowaniem cieszy się pierwszy maraton w Gnieźnie?

Jak wygląda faktyczne zainteresowanie pierwszym gnieźnieńskim maratonem? Postanowiliśmy to dziś sprawdzić.

Ponad miesiąc temu wystartowały zapisy do pierwszego w historii naszego miasta maratonu. Impreza przypomnijmy ma odbyć się 10 marca, oprócz niej zaplanowano także półmaraton (o statusie mistrzostw Polski), rywalizację na 5 km i biegi dla najmłodszych. Co z zainteresowaniem?

Jak sprawdziliśmy na wszystkie wydarzenia zapisało się blisko 750 osób, z czego najwięcej na najdłuższy dystans. Apetyt na ponad 42 kilometrową trasę ma w tej chwili ponad 430 osób, z kolei na półmaraton chęć wyraziło 228. Czy to dużo? Główny organizator Patryk Bogucki, nie chce na razie wypowiadać się w tej kwestii, bo uważa, że sporo osób zrobi to po nowym roku, oraz po ostatecznym ateście trasy. Ta dodajmy zmieniła się niedawno i teraz ma biec w kierunku Witkowa. – Postanowiliśmy wprowadzić pewne zmiany w trasie, aby jeszcze bardziej dostosować ją do Waszych potrzeb oraz zapewnić większe bezpieczeństwo podczas biegu. Nowa trasa została starannie zaplanowana, aby maksymalnie zminimalizować ryzyko dla uczestników. Świeże spojrzenie na kwestie logistyczne pozwoliło nam stworzyć trasę, która gwarantuje bezpieczne bieganie przez całą długość maratonu – czytamy na facebookowym profilu.

Ci którzy chcą już przygotowywać się do jednego z biegów mogą to zrobić na wspólnym treningu w każdy piątek o 18.00 na „Wenecji” (przy pizzerii Wenecja)

14 grudnia 2023 | 13:15

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *