Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Start - Lokomotiv 54-36
Landshut - Start 32-58
Start - Piła 49-41

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Julia Dzięcioł brązową medalistką mistrzostw Polski w deblu

Pierwszy duży sukces odniosła w 2024’roku tenisistka Julia Dzięcioł. W Bielsku Białej wywalczyła brązowy medal MP w deblu U12.

Bielsko Biała gościł najlepsze skrzatki i skrzaty w kraju startujących w turnieju najwyższej 1 rangi.
Dla Julki Dzięcioł losowanie nie okazało się zbyt łaskawe, gdyż w pierwszej rundzie los skojarzył ją z najwyżej w rankingu nierozstawioną zawodniczką.
Po ciekawym meczu wyszła z niego zwycięsko, pewnie wygrywając w dwóch setach.

Druga runda również zapowiadała się na emocjonujące starcie, gdyż była to zawodniczka plasująca się w klasyfikacji „tuż za plecami”. Po długim i obfitującym w mocne i widowiskowe wymiany spotkaniu wynik również „zamknął się” po myśli w dwóch partiach.

W ćwierćfinale gnieźnianka stanęła naprzeciwko turniejowej jak i rankingowej No3 i dała z siebie jak zawsze 100%. Po pierwszym secie wygranym przez przeciwniczkę w tie-breaku, drugi mimo bardziej ofensywnej postawy również przegrała, tym razem do trzech.

Natomiast w grze deblowej wraz z partnerką Alą Strugacz, po pewnym zwycięstwie w pierwszej rundzie, w ćwierćfinale „wracały” do meczu ze stanu 0/6 po pierwszym secie  wygrywając rywalizację w super tie-breaku.
Na drodze do finału, jak się później okazało – stanęły późniejsze zwyciężczynie HMP rozstrzygając po ciekawej rozgrywce obie partie. Tym samym Julka mogła się cieszyć z pierwszego „pudła” Mistrzostw Polski

13 stycznia 2024 | 18:34

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *