Kapitan wraca, MKK wygrywa z Pyrą

Koszykarze Sklepu Polskiego MKK pewnie pokonali dziś Pyrę Poznań. To drugie ligowe zwycięstwo gnieźnian w tym sezonie nad rywalem z Poznania.

MKK od pierwszych minut przejął inicjatywę w meczu, głównie za sprawą duetu Leśniczak – Czyż. Ta dwójka wspomagana pozostałymi graczami wypracowała sobie kilkupunktową przewagę i sukcesywnie ją powiększała z każdą kwartą. Pyra mimo, że także miała solidnie punktującego Fliegera w składzie, ani razu nie zbliżyła się na mniej niż 8 punktów. MKK miał dziś zbyt wielu graczy dobrze usposobionych rzutowo i był jak rasowy bokser, który potrafił odpowiadać rywalowi na każdy cios i pewnie dowiózł zwycięstwo do końca.

Do drużyny powrócił dziś kontuzjowany Dariusz Dobrzycki, który zaprezentował się z dobrej strony rzucając 16 oczek

Sklep Polski MKK Gniezno – Pyra AZS Szkoła Gortata Poznań 100-76 (30-26, 26-22, 21-18, 23-10)

Punkty dla MKK: Leśniczak 27, Konowalski 20, Dobrzycki 16, Czyż 15, Kozłowski 13, Wietrzyński 3, Szydłowski, Kurka i Urbaniak 2

31 stycznia 2024 | 17:37