KS gra dalej w pucharach po bramce w ostatnich sekundach

Futsaliści KS-u awansowali do 1/16 finału Pucharu Polski. We własnej hali pokonali AZS UG Gdańsk 3-2.

O bilet do kolejnej rundy gnieźnianie musieli sporo się natrudzić. Ligowy rywal z Gdańska postawił trudne warunki, choć to gnieźnianie zaczęli doskonale. Pierwszy wynik otworzył w 13. minucie Zbigniew Barańczyk kończąc kontrę zespołu. Ten sam zawodnik chwilę później sfinalizował kolejną akcję i wynikiem 2-0 zakończyła się pierwsza część.

Po zmianie stron to goście lepiej wyglądali i przewagę w polu po wycofaniu bramkarza udokumentowali golem w 35. minucie. Gdy na minutę przed końcem padła wyrównująca bramka, wydawało się, że będzie dogrywka. Wtedy to ostatni cios wyprowadził niezawodny W.Węgrzyn na 20. sekund przed końcem meczu ustalając rezultat na 3-2.

KS Gniezno – AZS UG Gdańsk 3:2 (2:0)

1:0 Zbigniew Barańczyk 13’

2:0 Zbigniew Barańczyk 14’

2:1 Piotr Kąkol 35’

2:2 Dawid Lewczuk 39’

3:2 Wojciech Węgrzyn 40’

14 stycznia 2024 | 21:12