Piłka nożna

Mieszko - Polonia 4-1
Warta - Mieszko 3-3
Mieszko - Polonia 3-2

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

Noteć - MKK 83-89
MKK - ...
MKK - ...

Piłka ręczna

MKS - Start 21-32
Piotrcovia - MKS 34-31
MKS - Jarosław 24-31

Futsal

KS - Orlik 4-3
KS - ...
KS - ...

„Mieszkowcy” rozpoczynają zmagania w Pucharze Polski

Już dziś (niedziela) odbędzie się pojedynek piłki halowej, o którym napisaliśmy już bardzo dużo. O godzinie 18:00 w Koninie miejscowy KKF Automobile Torino zmierzy się z MKS-em Mieszko Gniezno. Będzie to konfrontacja w ramach 1/32 finału Halowego Pucharu Polski. 

Koninianie na co dzień występują w rozgrywkach II ligi. Przed przerwą świąteczno-noworoczną ekipa KKF-u plasowała się na pozycji wicelidera tabeli. W czterech meczach dzisiejszy przeciwnik biało-niebieskich zgromadził dziewięć punktów, zdobywając przy tym 24 bramki, a tracąc 14. Niedzielny pojedynek będzie dla KKF-u Automobile Torino Konin debiutem w zmaganiach Halowego Pucharu Polski. Do 1/32 finału PP podopieczni trenera Przemysława Lewandowskiego awansowali dzięki zwycięstwu w wojewódzkim turnieju eliminacyjnym. W jego finale nie dali szans reprezentacji wielkopolskich sędziów, pokonując ich 6:1.

Natomiast MKS Mieszko Gniezno to doświadczony pierwszoligowiec. Ekipa z naszego miasta gra na zapleczu Futsal Ekstraklasy od sezonu 2008/2009. Największym sukcesem biało-niebieskich jest wicemistrzostwo I ligi (2014/2015). Jeżeli chodzi o bieżące rozgrywki, to podopieczni Adama Heliasza nie błyszczą. Po jedenastu spotkaniach są dopiero dziesiątą siłą pierwszoligowej rywalizacji. „Mieszkowcy” zainkasowali dotychczas cztery zwycięstwa i siedem porażek.

Jeżeli chodzi o zmagania w ramach Halowego Pucharu Polski, to najpokaźniejszym osiągnięciem drużyny z Grodu Lecha  był awans do półfinału rozgrywek w sezonie 2011/2012.

Wiemy już, że w Koninie biało-niebiescy będą musieli sobie radzić bez jednego z liderów zespołu – Mariusza Sawickiego. Futsaliści z Gniezna zdają sobie sprawę, że KKF Automobile Torino tanio skóry nie sprzeda. – Cel jest jeden: wygrać i awansować do kolejnej rundy. Wiemy, że zespół z Konina jest dość dobrą drużyną, jak na drugą ligę. W zeszłym roku do samego końca walczyli o awans, który ostatecznie przegrali z ekipą z Leszna. W Koninie gra kilku znanych nam zawodników, którzy w przeszłości występowali w naszym zespole. Na pewno zapowiada się bardzo ciekawy pojedynek – mówił nam niedawno Adam Heliasz, szkoleniowiec Mieszka Gniezno.

-> Przypomnijmy, że z meczu 1/32 finału Halowego Pucharu Polski pomiędzy KKF Automobile Torino Konin a MKS Mieszko Gniezno zostanie przeprowadzona transmisja live (więcej informacji – kliknij w hiperłącze).

06 stycznia 2018 | 23:14

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *