Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

„Mieszkowcy” rozpoczynają zmagania w Pucharze Polski

Już dziś (niedziela) odbędzie się pojedynek piłki halowej, o którym napisaliśmy już bardzo dużo. O godzinie 18:00 w Koninie miejscowy KKF Automobile Torino zmierzy się z MKS-em Mieszko Gniezno. Będzie to konfrontacja w ramach 1/32 finału Halowego Pucharu Polski. 

Koninianie na co dzień występują w rozgrywkach II ligi. Przed przerwą świąteczno-noworoczną ekipa KKF-u plasowała się na pozycji wicelidera tabeli. W czterech meczach dzisiejszy przeciwnik biało-niebieskich zgromadził dziewięć punktów, zdobywając przy tym 24 bramki, a tracąc 14. Niedzielny pojedynek będzie dla KKF-u Automobile Torino Konin debiutem w zmaganiach Halowego Pucharu Polski. Do 1/32 finału PP podopieczni trenera Przemysława Lewandowskiego awansowali dzięki zwycięstwu w wojewódzkim turnieju eliminacyjnym. W jego finale nie dali szans reprezentacji wielkopolskich sędziów, pokonując ich 6:1.

Natomiast MKS Mieszko Gniezno to doświadczony pierwszoligowiec. Ekipa z naszego miasta gra na zapleczu Futsal Ekstraklasy od sezonu 2008/2009. Największym sukcesem biało-niebieskich jest wicemistrzostwo I ligi (2014/2015). Jeżeli chodzi o bieżące rozgrywki, to podopieczni Adama Heliasza nie błyszczą. Po jedenastu spotkaniach są dopiero dziesiątą siłą pierwszoligowej rywalizacji. „Mieszkowcy” zainkasowali dotychczas cztery zwycięstwa i siedem porażek.

Jeżeli chodzi o zmagania w ramach Halowego Pucharu Polski, to najpokaźniejszym osiągnięciem drużyny z Grodu Lecha  był awans do półfinału rozgrywek w sezonie 2011/2012.

Wiemy już, że w Koninie biało-niebiescy będą musieli sobie radzić bez jednego z liderów zespołu – Mariusza Sawickiego. Futsaliści z Gniezna zdają sobie sprawę, że KKF Automobile Torino tanio skóry nie sprzeda. – Cel jest jeden: wygrać i awansować do kolejnej rundy. Wiemy, że zespół z Konina jest dość dobrą drużyną, jak na drugą ligę. W zeszłym roku do samego końca walczyli o awans, który ostatecznie przegrali z ekipą z Leszna. W Koninie gra kilku znanych nam zawodników, którzy w przeszłości występowali w naszym zespole. Na pewno zapowiada się bardzo ciekawy pojedynek – mówił nam niedawno Adam Heliasz, szkoleniowiec Mieszka Gniezno.

-> Przypomnijmy, że z meczu 1/32 finału Halowego Pucharu Polski pomiędzy KKF Automobile Torino Konin a MKS Mieszko Gniezno zostanie przeprowadzona transmisja live (więcej informacji – kliknij w hiperłącze).

06 stycznia 2018 | 23:14

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *