Piłka nożna

SKP - Mieszko 0-1
Mieszko ----
Mieszko ----

Żużel

Polonia - Start 49-41
Start - Polonia 36-54
Start - Wilki 29-61

Koszykówka

Tarnovia - MKK 95-70
MKK - Księżak 55-74
MKK - ŁKS 74-94

Piłka ręczna

Szczypiorniak - Acana 20-23
EKS - MKS 29-25
Ruch - MKS 32-34

Futsal

Investa - KS 1-3
KS - TAF 5-4
AZS UG - KS 4-6

Mikołaje z kijkami trenowali w Parku Miejskim

Niedzielny poranek nie wszystkim kojarzy się z ruchem i aktywnością fizyczną. Inaczej jednak było w przypadku blisko 40 osób, które zawitały w Parku Miejskim w Gnieźnie, by wziąć udział w Mikołajkowym Treningu Nordic Walking.

Impreza rozpoczęła się od jej otwarcia przez prezesa klubu Aktywnego Stylu Życia, Sławomira Sieradzkiego. To właśnie ten klub był odpowiedzialny za organizację wydarzenia. Po krótkiej prelekcji rozpoczęła się główna część eventu, czyli rozgrzewka połączona z nauką techniki chodzenia, zwieńczona treningiem w Parku Miejskim, poprowadzonym przez Mistrza Polski w Nordic Walking – Krzysztofa Człapskiego. Podczas treningu wszystkim uczestnikom udzielał się dobry humor, nie zabrakło też konkursów i rywalizacji, w których najlepsi pod względem technicznym i szybkościowym zostali nagrodzeni.

Chcieliśmy pokazać, że aktywność fizyczna jest nam potrzebna, szczególnie, gdy tego czasu mamy bardzo mało. Nordic Walking łączy w sobie zarówno przyjemność dla ducha, jak i przyjemność dla ciała, nie będąc przy tym tak obciążającym jak choćby bieganie.

Tłumaczył popularność tego sportu Sławomir Sieradzki, jeden z organizatorów treningu. Całość wydarzenia zakończyła się ciepłym poczęstunkiem w postaci grochówki.

10 grudnia 2017 | 20:52

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *