Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Mistrzowski sprzęt Orła nie wrócił z Australii

Zawodnicy Orła Gniezno wrócili z Antypodów z kilkoma medalami, nie wróciły za to ich rowery. Dziś o dwóch kółkach speedrowerzystów, które zostały na stałe w Australii. Dlaczego?

To były niezwykle udane dla gnieźnian australijskie mistrzostwa świata. Z pucharami wrócili Mikołaj Menz, Arek Graczyk, a także występujący w TSŻ Toruń, Arek Szymański. Forma, którą zbudowali na najważniejszą tegoroczną imprezę okazała się idealna, rewelacyjnie spisały się także ich rowery. Mistrzowski sprzęt nie wrócił jednak do Gniezna i nie będzie pamiątką dla nich samych. Co się z nimi stało?

O ile transport na drugi koniec świata już był obarczony dużymi kosztami i niemal nie łapał się na limit linii lotniczych. ich powrót okazał się już niemożliwy. – Wiedzieliśmy, że nasz bagaż w pierwszą stronę był już „na styku”, to w drugą stronę nie było opcji, by je zabrać do domu. Puchary, pamiątki które zabraliśmy stamtąd okazały się kluczowe i rowery nie zmieściłyby się w bagażu rejestrowanym. Nie ukrywam, że mi było osobiście żal, ale musiałem się z tym pogodzić – zdradził nam Paweł Kozłowski.

Co zatem stało się z rowerami, które powiozły Orły do medali? Nie zostawili ich na lotnisku, a… zaoferowali miejscowym. Ze zbytem nie było problemu. – Polak zaradnym jest, więc musieliśmy znaleźć chętnych na sprzęt, a to odblokowało nam kilogramy, które mogliśmy zabrać do samolotu. W Australii nie ma takiej manufaktury rowerowej jak u nas i chcąc się ścigać, większość i tak sprowadza ramy z Europy. Wielu zawodników z Australii używa polskich ram, więc sprzedaż to była tylko kwestia ceny. My dobiliśmy targu i pożegnaliśmy się  ze sprzętem, który powiózł nas do medali – kończy „Kozi”

28 grudnia 2023 | 17:46

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *