Start - Lokomotiv 54-36
Landshut - Start 32-58
Start - Piła 49-41

MKK ciągle bez wyjazdowej porażki

Świetnie radzą sobie w nowym sezonie koszykarze Sklepu Polskiego MKK. Dziś pokonali na wyjeździe Flotę Gdynia i ciągle są bez wyjazdowej porażki.

Gnieźnianie tak dobrze dawno nie otwierali sezonu, notując bilans wyjazdowych spotkań 3-0. Flota nie była łatwym rywalem, wygrywając w czterech spotkaniach trzykrotnie, więc dzisiejsze zwycięstwo ma swoją wymierną wartość. Goście świetnie zaczęli, prowadząc w połowie pierwszej kwarty 21-8 i bezpieczną przewagę utrzymywali aż do trzeciej kwarty, w której coś się zacięło. Flota doprowadziła do remisu 43-43, ale odpowiedzieliśmy najlepiej jak można było rzucając trójkę (Wietrzyński) i dokładając cztery punkty z akcji. Remis raz jeszcze pojawił się w czwartej kwarcie, ale niemal identycznie odpowiedzieliśmy tym razem dwoma rzutami za trzy (Czyż i Konowalski), a kilka błędów gdynian nie pozwoliło im zbliżyć się do „Orłów”

Flota Gdynia – Sklep Polski MKK Gniezno 63-77 (13-25, 21-16, 14-13, 15-23)

Punkty dla MKK: Czyż 24, Konowalski 19, Dobrzycki 11, Wietrzyński 7, Szydłowski 6, Kozłowski i Leśniczak 4, Gorzelany 2

15 października 2023 | 10:20