MKK nie miał litości dla kolejnego rywala

Koszykarze Sklepu Polskiego MKK dopisali do tabeli kolejne punkty. W zakończonym przed chwilą meczu pokonali bardzo wysoko Spójnię II Stargard Szczeciński 95-71. To dziesiąte ligowe zwycięstwo gnieźnian

Gospodarze tylko w pierwszej części mieli problemy z narzuceniem własnych warunków gry, co było spowodowane błędami i skutecznością. Z każdą kolejna minutą sytuacja na szczęście zaczęła zmieniać się na korzyść MKK, który od drugiej kwarty niepodzielnie już panował na boisku, prowadząc w pewnym momencie już blisko 30 punktami. Ostatni w tabeli Stargard nie miał pomysłu jak zniwelować przewagę, grał schematycznie, niemal w każdym elemencie ustępując gnieźnianom. Wartym podkreślenia jest fakt, że pierwszy raz w drużynie „Orłów” zadebiutował Ukraiński gracz, Yehor Martynenko. Występ był udany, bo koszykarz z Zaporoża zdobył 9 oczek i zaprezentował się bardzo solidnie.

Sklep Polski MKK Gniezno – Spójnia II Stargard Szcz. 95-71 (21-17, 31-23, 22-7, 21-24)

Punkty dla MKK: Czyż 17, Leśniczak 15, Urbaniak 13, Gorzelany 10, Martynenko 9, Konowalski 8, Dobrzycki 7, Kurka 6, Wietrzyński 5, Szydłowski 3, Borkowicz 2

29 listopada 2023 | 20:16