Start - Lokomotiv 54-36
Landshut - Start 32-58
Start - Piła 49-41

MKK wygrywa z faworytem do awansu

Sporego kalibru niespodziankę sprawili dziś koszykarze drugoligowego MKK wygrywając z ŁKS-em Coolpack Łódź 70-64. Goście to wielki faworyt tego sezonu w naszej grupie.

To miał być najtrudniejszy mecz u siebie w tym roku. Gnieźnianie wprawdzie mieli za sobą świetne występy w ostatnich tygodniach, ale ŁKS to rywal z zupełnie innej półki, a na dodatek lider grupy z jedną porażką. Statystyki nie zrobiły jednak na gospodarzam wrażenia, nie wystraszyli się klasy rywala i od początku prowadzili wyrównany bój. Po dobrym początku, ŁKS doszedł do głosu przed przerwą i do szatni zszedł z symbolicznym jednopunktowym prowadzeniem. Nie inaczej wyglądała rywalizacja po przerwie, bo MKK ciągle wyglądał solidnie głownie za sprawą świetnej dyspozycji rzutowej za trzy Dobrzyckiego. Ostatnią część widowiska młoda drużyna MKK nieoczekiwania zdominowała i wygrała ją dziewięcioma punktami, a cały mecz sześcioma.

Sklep Polski MKK Gniezno – ŁKS Coolpack Łódź 70:64 (23:19, 15:20, 15:15, 19:10)

Punkty dla MKK Gniezno zdobyli: Dariusz Dobrzycki 26, Mikołaj Czyż 16, Hubert Konowalski 15, Piotr Leśniczak  7, Dariusz Wietrzyński 5, Michał Szydłowski 1

03 grudnia 2023 | 19:47