Piłka nożna

LKS. - Mieszko 1-2
Wiara L. - Mieszko 2-6
Mieszko - Ostrovia 3-0

Żużel

Stal - Start 57-32
Start - Stal 38-52
Start - Kolejarz 50-40

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Transbruk 98-103
MKK - Wiara 76-91

Piłka ręczna

MKS - Lwów 28-21
Buk - Szczypiorniak 30-21
Energa - MKS 26-29

Futsal

Wenecja - KS 2-3
KS - AZS 6-4
KS - Bonito 2-3

MKS ma nowe plany i duże aspiracje

MKS Urbis jeszcze w tym roku wyjedzie na krótkie zgrupowanie zagraniczne. Będzie to ten sam kierunek, co przed rozpoczęciem rozgrywek Superligi, czyli słowackie Michalovce. Prezes MKS-u potwierdza też, że klub chce jeszcze w tym roku zaatakować podium.

Dziś MKS wraca do treningów po krótkiej przerwie, jednak na kolejny ligowy mecz przyjdzie mu czekać wyjątkowo długo. O punkty gnieźnianki zagrają dopiero 6 stycznia, na przygotowania mają więc aż sześć tygodni. Mają już na niego konkretny plan.

Aktualnie czwarta drużyna Superligi będzie szlifować formę nie tylko w Gnieźnie. Przed sezonem drużyna wyjechała na obóz na Słowację i ten kierunek okazał się szczęśliwy, stąd zadecydowano o powtórce tego scenariusza. Na antenie TVP3 Poznań prezes Arkadiusz Koronka potwierdził, że MKS wybierze się znów na południe. –  Jesteśmy na końcówce ustalania szczegółów wyjazdu na Słowację. W Michalovcach spędzimy trzy dni od 15 do 17 grudnia i rozegramy mini turniej z drużynami Iuventy Michalovce i zespołu węgierskiej ekstraklasy. SPodziewamy się znów wysokiego poziomu, tak by móc przygotować się do styczniowo-lutowego cyklu, gdzie praktycznie co tydzień MKS będzie grał spotkania ligowe, plus mecze pucharowe. 

Na antenie TVP3 Poznań padło też pytanie o medalowe aspiracje gnieźnianek. Czy sternik MKS ma takie zakusy? – Warto miec marzenia. Mieliśmy marzenia, by awansować do Superligi, później do czołowej szóstki w Polsce. Wiemy, że cztery drużyny będą walczyć o puchary europejskie, więc w Gnieźnie to nie jest scenariusz science-fiction – zakończył A.Koronka.

27 listopada 2023 | 17:14

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *