MKS triumfuje w Kaliszu

Osłabiony MKS wywiózł pełna pulę z Kalisza. W derbach Superligi gnieźnianki wygrały ze Szczypiorno 29-26.

Mecz lepiej zaczęły przyjezdne, które w 3. minucie prowadziły 0:2. Gospodynie nie mogły przebić się przez twardą obronę gnieźnianek. W 8. minucie niemoc AWS Energa Szczypiorno Kalisz przełamała Katarzyna Wilczek (1:4). To trafienie odblokowało gospodynie, które w 11. minucie po bramce Katarzyny Pilitowskiej doprowadziły do jednobramkowej straty (4:5). Przy stanie 4:6 o czas poprosił trener Perher Krautmeyer. Po kwadransie gry na tablicy było 6:7. Wtedy znów do głosu doszły przyjezdne. Na 5 minut przed końcem pierwszej połowy gnieźnianki prowadziły 8:12. Kaliszanki delikatnie podgoniły wynik. Ostatecznie MKS URBIS Gniezno wygrał tę część spotkania 11:14.

Początek drugiej połowy podobnie jak pierwszej należał do MKS-u URBIS Gniezno. W 34. minucie przyjezdne prowadziły 11:17. Do trzeciego kwadransa spotkania gnieźnianki utrzymywały bezpieczną przewagę. W 45. minucie przy stanie 17:23 o czas poprosił trener Krautmeyer. Gospodynie rzuciły się do odrabiania strat. Na 3 minuty przed końcem traciły zaledwie jedną bramkę (25:26). Wojnę nerwów w końcówce lepiej zniosły gnieźnianki, które wygrały ostatecznie 26:29.

MVP spotkania została wybrana zawodniczka MKS URBIS Gniezno, zdobywczyni 8 bramek, Magdalena Nurska.

AWS Energa Szczypiorno Kalisz – MKS URBIS Gniezno 26:29 (11:14)

AWS Energa Szczypiorno Kalisz: Prudzienica – Pilitowska 3, Zamyshliak 2, Konatar 1, Lewandowski, Lisewska 2, Stanisławczyk 2, Miłek 3, Gliwińska 3, Wilczek 5, Kucharska 1, Kaczmarek 2, Czapracka 1, Borysławska

Kary: 8 minut (Po 2 minuty – Stanisławczyk, Gliwińska, Wilczek, Kaczmarek)

Karne: 2/2

MKS URBIS Gniezno: Hypka, Konieczna, Hoffmann – Giszczyńska 4, Bartkowiak 2, Chojnacka, Wabińska, Szczepanik 1, Tanaś, Kuriata, Widuch, Lipok 4, Nurska 8, Łęgowska 10

Kary: 10 minut (4 minuty – Szczepanik, po 2 minuty – Kuriata, Nurska, Łęgowska)

tekst: superligakobiet.pl

17 lutego 2024 | 21:26