Piłka nożna

LKS. - Mieszko 1-2
Wiara L. - Mieszko 2-6
Mieszko - Ostrovia 3-0

Żużel

Stal - Start 57-32
Start - Stal 38-52
Start - Kolejarz 50-40

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Transbruk 98-103
MKK - Wiara 76-91

Piłka ręczna

MKS - Lwów 28-21
Buk - Szczypiorniak 30-21
Energa - MKS 26-29

Futsal

Wenecja - KS 2-3
KS - AZS 6-4
KS - Bonito 2-3

MKS Urbis przed kolejną ważną potyczką

Po przerwie od rozgrywek spowodowanej zgrupowaniem kadry narodowej, po dwóch tygodniach ponownie będzie można oglądać Pszczoły walczące o punkty do tabeli ligowej.

Dokładnie 7 października Żółto-czarne rozegrały ostatnie spotkanie przed przerwą. Wówczas podopiecznie Roberta Popka i Romana Solarka zmierzyły się na wyjeździe z KPR Gminy Kobierzyce. Chociaż ostatecznie starcie zakończyło się na korzyść „Kobierek”, zawodniczki z Gniezna pozostawiło po sobie dobre wrażenie.

Inaczej ma się sprawa w przypadku szczypiornistek z Elbląga. Ich ostatni mecz został rozegrany 4 października, a naprzeciwko nim stanęły wicemistrzynie Polski – MKS FunFloor Lublin. Starcie to nie miało większej historii ponieważ od początku do końca prowadziły lublinianki. Jednak ekipę Romana Monta czeka jeszcze wyjazdowe spotkanie w Jarosławiu, które zostanie rozegrane 18 października.

W sezonie 2022/23 podczas rozgrywek Superligi Kobiet oba zespoły spotkały się ze sobą czterokrotnie. Dwa razy podczas rundy zasadniczej oraz dwukrotnie w grupie „spadkowej”. Wtedy na „dzień dobry” z najwyższą klasą rozgrywkową gnieźnianki przegrały 21:32, by po kilku miesiącach zrewanżować się i wygrywając w Elblągu 29:28. W fazie play-off, elblążanki zwyciężyły u siebie 29:25, a w Gnieźnie po zaciętym spotkaniu „wyrwały” zwycięstwo w końcówce (33:31).

Warto wspomnieć również o tym, że drużyny w poprzednim sezonie rywalizowały naprzeciwko siebie w ORLEN Pucharze Polski Kobiet. Wtedy starcie było rozgrywane w Elblągu, a lepsze po raz kolejny okazały się minimalnie gospodynie zwyciężając 26:25.

W obecnych rozgrywkach na lepszej pozycji są gnieźnianki, które po pięciu spotkaniach zajmują szóstą lokatę, z dorobkiem 6 punktów. Elblążanki natomiast po pięciu kolejkach są na ósmym miejscu, mając na koncie 3 punkty.

Chociaż drużyny dzielą tylko trzy „oczka”, faworytkami sobotniego spotkania będą gnieźnianki, które na tle wyżej notowanych rywalek pokazały się z dobrej strony. Jednak z pewnością podopieczne Romana Monta stać na wiele i zrobią wszystko, aby dopisać kolejne punkty do ligowej tabeli.

Początek meczu zaplanowano na godzinę 18:00, w sobotę, 21 października, w Hali im. Mieczysława Łopatki. Bilety można nabyć „online”, a także w biurze klubu mieszczącym się przy ul. Sportowej 3 (od wtorku do czwartku, w godz. 15-19), oraz w sklepie „Manekin” przy ul. Dąbrówki 23 w Gnieźnie

materiał klubowy

18 października 2023 | 15:24

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *