Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Start - Lokomotiv 54-36
Landshut - Start 32-58
Start - Piła 49-41

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Zgasło światło. Rywal Startu się nie podniesie?

Inauguracja sezonu żużlowego właśnie zawisła na włosku! Grupa Azoty definitywnie wycofała się ze sponsorowania tarnowskiej Unii.

Jeśli do tej pory, to wszystko co działo się wokół zestawienia KLŻ wydawało się drogą przez mękę, to właśnie mamy jej kolejny rozdział. Tarnowska Unia została bez głównego sponsora, już z realnym widmem wycofania się z ligi!

Dziś stanowisko w tej sprawie opublikował sprawujący obowiązki prezesa spółki, Krzysztof Kołodziejczak. Jego treść poniżej, za stroną WP SportoweFakty.pl

„Od niemal 70 lat Grupa Azoty wspiera rozwój tarnowskiego sportu żużlowego. Jesteśmy razem nieprzerwanie od założenia sekcji żużlowej przy Zakładowym Klubie Sportowym Unia Tarnów. Obecna sytuacja finansowa wymagała od nas jednak podjęcia trudnej decyzji o ograniczeniu tych aktywności – mówi Krzysztof Kołodziejczyk, członek rady nadzorczej Grupy Azoty, oddelegowany do wykonywania obowiązków prezesa zarządu firmy. Chcemy nadal wspierać drużyny i zawodników oraz być ambasadorem ich rozwoju. Aby pełnić tę rolę musimy w pierwszej kolejności wdrożyć działania pozwalające powrócić Grupie Azoty na drogę rentownej produkcji, a ograniczenie wszelkich wydatków zewnętrznych jest w tej sytuacji niestety koniecznością. Jestem przekonany, że plan który będziemy konsekwentnie realizować pozwoli nam w niedalekiej przyszłości wrócić do rozmów o wsparciu lokalnego sportu”

Jeśli nic się nie zmieni, Krajowa Liga Żużlowa pojedzie w pięcio-, bądź sześciozespołowej konfiguracji, z… dwoma zagranicznymi zespołami.

 

 

 

11 marca 2024 | 14:09

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *