Start - Lokomotiv 54-36
Landshut - Start 32-58
Start - Piła 49-41

Nie było meczu do jednej bramki. Zagłębie lepsze od MKS

KGHM Zagłębie Lubin pokonało MKS Urbis Gniezno 27-20, w meczu 9.kolejki Superligi. Niepokonane „Miedziowe” długo nie mogły znaleźć sposobu na przyjezdne, w końcu doświadczenie wzięło górę. Mimo to, był to najlepszy w historii pojedynków obu ekip mecz żółto-czarnych.

Każdy inny wynik niż zwycięstwo mistrzyń Polski uznane by było za megasensację, jednak mimo to, mecz zaczął się naprawdę dobrze dla gnieźnieńskiej drużyny. Aż do 20.minuty mistrzynie Polski nie potrafiły zbudować większej przewagi i prowadziły tylko 6-5. W tym fragmencie najlepiej w naszym zespole prezentowała się Malwina Hartman, która trzykrotnie znalazła sposób na Barbarę Zimną. Na mocne ciosy Zagłębia nie trzeba było czekać do drugiej połowy, bo końcówka przebiegła już pod dyktando faworytek, które wygrały ją 6-2 i do szatni zeszły z sześciobramkową zaliczką.

W drugiej części Zagłębie nie powiększyło już znacząco przewagi, a tym razem to gnieźnianki zagrały lepiej w ostatnim fragmencie i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 27-20

KGHM Zagłębie Lubin – MKS Urbis Gniezno 27-20

Najwięcej bramek dla MKS: Łęgowska 6, Hartman 5

08 listopada 2023 | 18:31