Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Start - Lokomotiv 54-36
Landshut - Start 32-58
Start - Piła 49-41

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Nie, nie, nie… Tarnów też wycofa się z ligi ??!

Sytuacja bez precedensu ma miejsce w najniższej żużlowej lidze. To już nie jest nawet komedia ani cyrk, bo w tej chwili nikomu nie będzie już do żartu. Te rzeczy dzieją się naprawdę! Inauguracja w Gnieźnie wisi na włosku, bo w Tarnowie trwają gorące dyskusje, czy jest sens ryzykować i wyjeżdżać do pierwszego meczu. 

Od wczoraj trzymamy rękę na (tarnowskim) pulsie, bo tak jak obiecywaliśmy we wpisie, poinformujemy o tym co dzieje się u naszego najbliższego rywala tak szybko, jak tylko otrzymamy bardziej szczegółowe informacje. Dalej jednak nie wiemy, czy to o czym teraz napiszemy będzie aktualne za 48h, jednak dziś przekaz brzmi NIECIEKAWIE.

Z trzech niezależnych źródeł wiemy już, że najbliższe godziny zadecydują o przyszłości czarnego sportu w Tarnowie. Klub ciągle zwleka z przekazaniem informacji, bo działacze nie są pewni, czy odwlekanie najgorszej możliwej decyzji coś zmieni i czy nie lepiej dać zawodnikom wolną rękę już teraz. – Do jutra bądź piątku powinniśmy poznać oficjalny komunikat – informuje nas osoba z otoczenia klubu. – Dziś nie ma nikogo, kto w Tarnowie weźmie odpowiedzialność finansową za klub, mimo ogromnych starań prezesa Górala.

To najistotniejsza część informacji, którą otrzymaliśmy przed chwilą. Wynika z niej jasno – klub nie ma pewności, czy uda się zasypać dziurę po państwowej spółce, a wręcz jest pewien, że tego nie zrobi nikt. Wiemy też, że po szeregu akcji wśród firm i kibiców, władzom udało się zabezpieczyć część środków, ale tylko na pierwsze 2-3 mecze. Co po tym? Brać na siebie ogromne obciążenia i blokować zawodników? W tym jest właśnie problem. Inauguracja ze świetnym rywalem i przy wymarzonej pogodzie, jak wszystko na to wskazuje, stoi pod znakiem zapytania. – Były dwie duże firmy, jedna z branży pogrzebowej, drugą miał być Steinhoff z Tarnowa, które miały wziąć na siebie dużą część budżetu po Azotach, ale ostatecznie wystraszyły się i odpuściły. One miały być gwarantem stabilności finansowej – słyszymy od innej osoby.

Jeśli te informacje się potwierdzą, GKSŻ jeszcze przed świętami powinna zebrać się na pilnym posiedzeniu i pomysleć już nie o planie B, tylko C i D najlepiej. KLŻ zabrzmi niedługo jak Kompromitacja Ligi Żużlowej

27 marca 2024 | 15:21

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *