Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Nowe kontrakty na nowy sezon w MKS

MKS dopiął kolejne kluczowe kontrakty na nowy sezon. Na trzy kolejne sezony umowy z gnieźnieńskim MKS URBISEM przedłużyły Martyna Matysek i Oliwia Kuriata. Podstawowe obrotowe dołączyły tym samym do Malwiny Hartman, Magdaleny Nurskiej i Moniki Łęgowskiej, które kontrakty obowiązujące do 2027 roku podpisały w marcu.

Działacze MKS URBIS Gniezno nie zasypiają gruszek w popiele, mimo trwającego w najlepsze sezonu. Drużyna Żółto-czarnych w obecnych rozgrywkach ORLEN Superligi Kobiet radzi sobie świetnie zajmując aktualnie wysokie, 4. miejsce w Grupie Mistrzowskiej. Przy tak dobrym wyniku nie dziwi więc fakt, że pierwszym celem sztabu MKS było zatrzymanie na dłużej trzonu podstawowego składu. Teraz poczyniono kolejny krok w tym kierunku: do trójki rozgrywających, które parafowały już umowy obowiązujące do 2027 roku dołączyły podstawowe obrotowe: Oliwia Kuriata i Martyna Matysek.

Oliwia Kuriata to wychowanka KPR Gminy Kobierzyce, która od trzech sezonów występowała w Gnieźnie na zasadzie użyczenia. Teraz, po ukończeniu przez nią 23 lat, MKS URBIS mógł pozyskać zawodniczkę już w formie definitywnego transferu. W obecnych rozgrywkach ORLEN Superligi kołowa zagrała we wszystkich dotychczasowych meczach Pszczół, zaliczając 17 asyst oraz 35 bramek (przy 60% skuteczności).

Martyna Matysek od ubiegłego sezonu przejęła opaskę kapitańską pierwszej drużyny Żółto-czarnych, a występuje w barwach MKS już czwarty sezon z rzędu. Gnieźnianka nie zaliczy go do udanych ze względu na kontuzje: najpierw kostki, później łokcia. Udało jej się zagrać w 8 meczach, z których większość rozegrała jeszcze w pierwszej części sezonu, jesienią 2023. Obecnie kontynuuje rehabilitację, licząc na powrót do pełnych treningów w najbliższych tygodniach.

materiał: MKS URBIS Gniezno

12 kwietnia 2024 | 10:47

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *