Piłka nożna

LKS. - Mieszko 1-2
Wiara L. - Mieszko 2-6
Mieszko - Ostrovia 3-0

Żużel

Stal - Start 57-32
Start - Stal 38-52
Start - Kolejarz 50-40

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Transbruk 98-103
MKK - Wiara 76-91

Piłka ręczna

MKS - Lwów 28-21
Buk - Szczypiorniak 30-21
Energa - MKS 26-29

Futsal

Wenecja - KS 2-3
KS - AZS 6-4
KS - Bonito 2-3

Oto ile pieniędzy zabrakło Startowi, by myśleć o awansie

Start Gniezno przegrał w minionym sezonie rywalizację na torze ze Stalą Rzeszów. Wiemy już, jak bardzo różniły się budżety obu ekip. Różnica jest ogromna!

Drużyna z Podkarpacia była w minionym sezonie faworytem do awansu i swój plan zrealizowała. Stal zbudowała najsilniejszą drużynę, w trakcie sezonu dokontraktowała jeszcze Krystiana Pieszczka, eliminując praktycznie wszystkie luki w składzie. To musiało kosztować mnóstwo pieniędzy i tak rzeczywiście było.

Znamy niemal dokładną finansową różnicę jaka dzieliła w 2023 roku obie drużyny, a która w konsekwencji pozwoliła zbudować rzeszowianom silniejszy team. Jak donoszą WP Sportowefakty.pl, Stal do zrealizowania celu potrzebowała około sześciu milionów złotych (w przyszłym roku ich budżet wzrośnie nawet o połowę!), kończąc dodatkowo rok na plusie. Gnieźnianie nie mieli na tym polu najmniejszych szans, bo jak z kolei nieoficjalnie ustaliliśmy, miniony sezon kosztował ich około cztery miliony złotych. Dwumilionowa luka na tym etapie rozgrywek to ogromna przepaść, pozwalająca na angaż np. dwóch dobrej klasy pierwszoligowych jeźdźców.

04 stycznia 2024 | 17:49

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *