Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Park rekreacyjny za MILION złotych! Wkrótce otwarcie

Za nieco ponad tydzień jak ustaliliśmy, odbędzie się otwarcie Leśnej Oazy – jedynego takiego parku rekreacyjnego w naszym regionie. Kosztował aż MILION złotych!

Ogromny płac zabaw, ścieżki edukacyjne, miejsce do treningu i rekreacji, a to wszystko w samym lesie! Tuż obok siedziby Nadleśnictwa Gniezno (kierunek Cielimowo) otwarty zostanie wyjątkowy projekt, który powstał dzięki grantowi o wartości ponad 1 mln zł od Fundacji Pracowniczej, gnieźnieńskiego pracodawcy firmy VELUX.

Las Miejski okalający siedzibę Nadleśnictwa Gniezno jest ważnym miejscem na mapie rekreacji i edukacji ekologicznej miasta. Ma wiele walorów przyrodniczych, ale też jedną bardzo szczególną zaletę – jest oddalony o niespełna 5 km od rynku, więc każdy mieszkaniec Gniezna może wybrać się do niego na piechotę, rowerem, komunikacją miejską lub samochodem. W gnieźnieńskim nadleśnictwie podczas leśnej wędrówki można spotkać różne gatunki roślin i zwierząt, w tym te rzadkie i chronione np. bociany czarne, bieliki, kanię rudą. Rekreację na łonie natury ułatwiają liczne szlaki turystyczne: rowerowe i piesze.

Leśna Oaza powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie obiektu edukacyjnego „Gajówka”, należącego do Nadleśnictwa Gniezna oddanego do użytku w 2016 r. przy ul. Wrzesińskiej 83. Do tej pory ze stworzonej infrastruktury m.in. ścieżki przyrodniczej, leśnych skoczni i ścieżki zmysłów, dendrofonu (gra polegająca na wydobywaniu dźwięków z różnorodnych gatunków drzew) oraz wiaty z miejscem na ognisko korzystało, co roku kilka tysięcy uczniów.

Nowa inwestycja świetnie uzupełni ofertę edukacyjną przygotowaną dla szkół i przedszkoli o miejsce, z którego będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy Gniezna w dowolnym momencie, całkowicie samodzielnie i bezpłatnie. Leśna Oaza ma składać się z następujących elementów podzielonych na strefy: kreatywnych zabaw dla dzieci na łonie przyrody, relaksu dla dorosłych i seniorów oraz plenerowej siłowni w stylu eko. Ważnym elementem projektu będzie także kreatywna ścieżka edukacyjna o długości 1,3 km, na której w formie interaktywnej zabawy – będzie można poznać walory lokalnej przyrody m.in. gatunki zwierząt, roślin i grzybów, czy informacje o glebie i tym, co w sobie kryje.

Do realizacji Leśnej Oazy użyto tylko naturalnych materiałów, maksymalne wykorzystano walory gnieźnieńskiego lasu miejskiego, oraz kreatywne i innowacyjne formy edukacji ekologicznej. Projekt sfinansowała Fundacja Pracownicza fabryk VELUX, która przeznaczyła na ten cel 230 000 euro!

05 kwietnia 2024 | 17:01

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *