Pierwsza dogrywka w SP3 z udziałem MKK

Koszykarze Sklepu Polskiego MKK stoczyli niesamowitą rywalizację o drugoligowe punkty z Transbrukiem Toruń. Przegrali minimalnie po dogrywce.

Nic nie wskazywało na to, że gnieźnianie zejdą tego dnia z parkietu pokonani. Jeszcze w 3.kwarcie prowadzili kilkunastoma punktami, by roztrwonić przewagę i doprowadzić do nerwowej końcówki. Goście w pewnym momencie zaczęli rzucać niemal wszystko, wchodziły im strzały trzypunktowe, my za to potrafiliśmy mylić się w najprostszych sytuacjach. MKK udało się doprowadzić do dogrywki, jednak w niej cały czas gonili zespół przyjezdnych. Trójki Konowalskiego i Kozłowskiego dawały nam jeszcze nadzieje, ale torunianie utrzymali kilkupunktowe prowadzenie.

Sklep Polski MKK Gniezno – AZS Transbruk UMK Toruń 98:103 (27:19, 26:22, 21:28, 11:16, d.13:18)

Punkty dla MKK Gniezno: Czyż 27, Leśniczak 23, Dobrzycki 20, H. Konowalski 14, Szydłowski 5, Gorzelany 4, Kozłowski 3, Wietrzyński 2

18 lutego 2024 | 13:57