Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

„Pszczoły” zagryzły w pucharach Dziewiątkę

Gnieźnianki nie dały najmniejszych szans swoim rywalkom w walce o kolejny etap rozgrywek pucharowych. Pszczoły wygrały aż 16:47.

Chociaż zawodniczki z pierwszej stolicy Polski były murowanymi faworytkami, to prawie nikt przed rozpoczęciem środowego spotkania nie stawiał, że Żółto-czarne zakończą mecz z tak pokaźną przewagą. Gnieźnianki tak naprawdę od samego początku do końca miały grę pod kontrolą. Zachowanie chłodnej głowy, a także bardzo dobre przygotowanie do pucharowego starcia, przeniosło się na bardzo owocny wynik już w pierwszej połowie. W niej gnieźnianki zbudowały prawie dwudziestopunktową przewagę, a do szatni schodziły przy wyniku 4:23. Druga część tego meczu nie różniła się zbyt wiele od pierwszej. Cały czas to podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka przeważały na parkiecie. Ostatecznie Pszczoły pokonały zespół z Legnicy 16:47.

Podczas spotkania z UKS Dziewiątka Legnica szansę na większą liczbę minut spędzonych na parkiecie dostały takie zawodniczki jak Marta Giszczyńska, Agnieszka Siwka, czy Magdalena Widuch. Zawodniczki z pewnością wykorzystały okazję, zapisując na swoim koncie kolejno 9, 4 i 8 trafień. To spotkanie byłoby za pewne doskonałą okazją do gry, także dla niektórych juniorek, ale te niestety musiały już się przygotowywać do weekendowych meczów 1/16 Mistrzostw Polski Juniorek. Natomiast po stronie gospodyń warto wyróżnić m.in. Vanessę Nowak, która była autorką 4 bramek.

MKS URBIS Gniezno wygraną w Legnicy zapewnił sobie awans do 1/4 ORLEN Pucharu Polski Kobiet. W tej fazie drużyna wystąpi dopiero po raz drugi w swojej historii. Wcześniej udało się to tylko raz, w 2023 roku.

UKS Dziewiątka Legnica: Lange, Bielak – Nowak (4), Bogacka (2), Pleśniak (2), Wojciechowska (1), Milczarczyk (1), Doroba (1), Gowin (1), Kozak (1), Lange, Bogacka, Gdula, Kaździoł, Szuk, Zawalich

MKS URBIS Gniezno: Hypka, Konieczna, Hoffmann – Giszczyńska (9), Widuch (8), Hartman (8), Lipok (5), Siwka (4), Szczepanik (4), Nurska (3), Matysek (2), Łęgowska (2), Chojnacka (2), Kuriata

tekst: MKS Gniezno

10 stycznia 2024 | 20:46

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *