Piłka nożna

LKS. - Mieszko 1-2
Wiara L. - Mieszko 2-6
Mieszko - Ostrovia 3-0

Żużel

Stal - Start 57-32
Start - Stal 38-52
Start - Kolejarz 50-40

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Transbruk 98-103
MKK - Wiara 76-91

Piłka ręczna

MKS - Lwów 28-21
Buk - Szczypiorniak 30-21
Energa - MKS 26-29

Futsal

Wenecja - KS 2-3
KS - AZS 6-4
KS - Bonito 2-3

Radni zaniepokojeni wydarzeniami wokół odwołanego maratonu

Odwołanie gnieźnieńskiego maratonu jest dziś jednym z głównych tematów Komisji Sportu, która trwa właśnie w hali im. M.Łopatki. Radni wyrazili zaniepokojenie złym „klimatem” wokół miasta, w związku z tym wydarzeniem.

Szum, który trwa od wczoraj w związku z odwołaniem pierwszego maratonu w Gnieźnie, jest jednym z tematów Komisji Sportu. Radni są zaniepokojeni tym wszystkim, co właśnie wydarzyło się wokół imprezy, a co rykoszetem uderzyło w samo miasto. – Jako komisja musimy zwrócić się z pytaniami, co organizator zrobił, by ta impreza się w ogóle odbyła – zaczął radny, Tomasz Dzionek. – Mamy negatywne odium, które teraz rzutuje na wszystkich. Nie zasługujemy jako miasto być tak krytykowanym.  Czy ta impreza była zabezpieczona finansowo? – pytał z kolei retorycznie Stanisław Dolaciński, przewodniczący komisji.

Co z pieniędzmi, które były rezerwowane na ten cel? – padło z kolei pytanie z sali. Prezydent Tomasz Budasz szybko wytłumaczył, że nie będą one przesunięte na inne sportowe cele, lub do innych klubów. – Pieniądze nie pójdą na nic innego. To nie są środki, które mieliśmy zaplanowane wcześniej, my je zabraliśmy z innych celów.

Więcej o odwołanym maratonie i jego kulisach, już dziś wieczorem na naszych łamach.

26 stycznia 2024 | 12:05

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *