Remis uratowany w ostatnich sekundach

Zażarte widowisko stoczyli do ostatnich sekund futsaliści KS i Futsalu w ramach 1.ligi. Przy Sportowej oba zespoły podzieliły się punktami.

Gnieźnianie mieli dziś ciężkie zadanie mierząc się z jednym z faworytów grupy, naszpikowanym graczami z Ekstraklasy. Futsal Świecie ma ambicje awansu do Ekstraklasy, co nie potwierdziło się od pierwszych sekund. To KS jako pierwszy znalazł drogę do siatki, a dokładniej Wojciech Węgrzyn, który udowodnił, że jest w wyśmienitej formie w tym sezonie. Goście od razu ruszyli do odrabiania strat, często gościli pod bramką biało-czerwonych i zdołali wyrównać jeszcze przed przerwą i takim wynikiem zakończyła się pierwsza część.

KS dobrze bronił, w bramce świetnie spisywał się Dawid Dymek, jednak kulało rozegranie i atak. Zbyt często graliśmy bez pomysłu, wybijając długie piłki, jakby bojąc się szybkiego kontrataku ze strony rywali. Po zmianie stron gospodarze znów objęli prowadzenie za sprawą Marcina Marcinkowskiego, ten sam gracz mógł podwyższyć na 3-1, ale w 200% sytuacji nie trafił do pustej bramki. W odpowiedzi Futsal najpierw wyrówna, a na dwie minuty przed końcem trafił z rzutu wolnego na 3-2. KS na szczęście nie spuścił głów, na 60. sekund przed końcem Marcinkowski wpadł w pole karne i mając sporo wolnego miejsca strzelił celnie do bramki. Remis nie krzywdzi żadnej z drużyn.

Grinbud KS Gniezno – Futsal Świecie 3-3 (1-1)

Bramki dla KS: Marcinkowski 2, Węgrzyn

22 października 2023 | 18:32