Piłka nożna

Noteć - Mieszko 3-0
Mieszko - Stęszew 1-0
Piaski - Mieszko 1-2

Żużel

Start - Rzeszów 44-46
Opole - Start 56-34
Start - Rawicz 55-35

Koszykówka

Kuchinox - MKK 89-80
MKK - Trefl II 74-46
Tarnovia - MKK 95-70

Piłka ręczna

MKS - Start 31-33
KPR - Szczypiorniak 37-28
Szczypiorniak - Miedź 16-33

Futsal

Świecie - KS 4-4
KS - Futsal 1-2
Team - KS 4-3

Są plany na kolejne zmiany nad jeziorem Winiary

Nad jeziorem Winiary z roku na rok jest coraz ładniej. Władze miejskie dbają o to, by powstawały kolejne tereny rekreacyjne. Gnieźnianie już teraz mają gdzie spacerować, jeździć na rowerze czy biegać. W okresie pięciu lat ma być jeszcze lepiej.

W tym czasie planowana jest kontynuacja działań dotyczących tworzenia terenów rekreacyjnych nad jeziorem Winiary. Na ten temat podczas ostatniego posiedzenia Komisji Sportu i Kultury Fizycznej wypowiedział się Tomasz Budasz, prezydent miasta Gniezna.

Krok po kroku przesuwamy się i nadal będziemy się przesuwać. Na moim biurku leży już wstępna analiza, że w kolejnej „pięciolatce”, czyli w następnej kadencji Rady Miasta Gniezna, chciałbym, aby tereny wokół jeziora nadal zyskiwały ścieżki oraz oświetlenia. Chcę również, by ulica Łazienki była odwodniona i żeby była przygotowana porządna plaża. Wakeboard zajął plażę wojskową, więc będziemy robić plażę w aktualnym miejscu. To wymaga studni chłonnej i tak dalej – powiedział.

Jeżeli wszystko poszłoby zgodnie z planem, to końcowe prace odbywałyby się w roku 2023. Wówczas na jeziorze ma zostać stworzony pomost. – Mamy rozpisany projekt na pięć lat. Dotyczy on pełnego zagospodarowania, włącznie z wybudowaniem pomostu na jeziorze. Dojdzie do tego w ostatnim roku pięcioletniego planu funkcjonalnego, czyli w 2023 roku – zdradził

Zdjęcie: geocaching.com

24 kwietnia 2018 | 11:24

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *