Piłka nożna

Wiara L. - Mieszko 2-6
Mieszko - Ostrovia 3-0
Mieszko - Centra 1-2

Żużel

Stal - Start 57-32
Start - Stal 38-52
Start - Kolejarz 50-40

Koszykówka

MKK - PKK 99 97-59
Transbruk - MKK 93-62
Wiara L. - MKK 73-77

Piłka ręczna

JKS - MKS 23-24
MKS - Energa 30-28
Szczypiorniak - Gwardia 30-48

Futsal

KS - TAF 9-1
Lębork - KS 11-2
KS - Red Devils 2-4

Są plany na kolejne zmiany nad jeziorem Winiary

Nad jeziorem Winiary z roku na rok jest coraz ładniej. Władze miejskie dbają o to, by powstawały kolejne tereny rekreacyjne. Gnieźnianie już teraz mają gdzie spacerować, jeździć na rowerze czy biegać. W okresie pięciu lat ma być jeszcze lepiej.

W tym czasie planowana jest kontynuacja działań dotyczących tworzenia terenów rekreacyjnych nad jeziorem Winiary. Na ten temat podczas ostatniego posiedzenia Komisji Sportu i Kultury Fizycznej wypowiedział się Tomasz Budasz, prezydent miasta Gniezna.

Krok po kroku przesuwamy się i nadal będziemy się przesuwać. Na moim biurku leży już wstępna analiza, że w kolejnej „pięciolatce”, czyli w następnej kadencji Rady Miasta Gniezna, chciałbym, aby tereny wokół jeziora nadal zyskiwały ścieżki oraz oświetlenia. Chcę również, by ulica Łazienki była odwodniona i żeby była przygotowana porządna plaża. Wakeboard zajął plażę wojskową, więc będziemy robić plażę w aktualnym miejscu. To wymaga studni chłonnej i tak dalej – powiedział.

Jeżeli wszystko poszłoby zgodnie z planem, to końcowe prace odbywałyby się w roku 2023. Wówczas na jeziorze ma zostać stworzony pomost. – Mamy rozpisany projekt na pięć lat. Dotyczy on pełnego zagospodarowania, włącznie z wybudowaniem pomostu na jeziorze. Dojdzie do tego w ostatnim roku pięcioletniego planu funkcjonalnego, czyli w 2023 roku – zdradził

Zdjęcie: geocaching.com

24 kwietnia 2018 | 11:24

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *