Piłka nożna

LKS. - Mieszko 1-2
Lipno - Mieszko 2-2
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Start - ....
Start - .....

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Oleśnicą - Szczypiorniak 30-25
Piotrcovia - MKS 28-31

Futsal

Wenecja - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Są plany na kolejne zmiany nad jeziorem Winiary

Nad jeziorem Winiary z roku na rok jest coraz ładniej. Władze miejskie dbają o to, by powstawały kolejne tereny rekreacyjne. Gnieźnianie już teraz mają gdzie spacerować, jeździć na rowerze czy biegać. W okresie pięciu lat ma być jeszcze lepiej.

W tym czasie planowana jest kontynuacja działań dotyczących tworzenia terenów rekreacyjnych nad jeziorem Winiary. Na ten temat podczas ostatniego posiedzenia Komisji Sportu i Kultury Fizycznej wypowiedział się Tomasz Budasz, prezydent miasta Gniezna.

Krok po kroku przesuwamy się i nadal będziemy się przesuwać. Na moim biurku leży już wstępna analiza, że w kolejnej „pięciolatce”, czyli w następnej kadencji Rady Miasta Gniezna, chciałbym, aby tereny wokół jeziora nadal zyskiwały ścieżki oraz oświetlenia. Chcę również, by ulica Łazienki była odwodniona i żeby była przygotowana porządna plaża. Wakeboard zajął plażę wojskową, więc będziemy robić plażę w aktualnym miejscu. To wymaga studni chłonnej i tak dalej – powiedział.

Jeżeli wszystko poszłoby zgodnie z planem, to końcowe prace odbywałyby się w roku 2023. Wówczas na jeziorze ma zostać stworzony pomost. – Mamy rozpisany projekt na pięć lat. Dotyczy on pełnego zagospodarowania, włącznie z wybudowaniem pomostu na jeziorze. Dojdzie do tego w ostatnim roku pięcioletniego planu funkcjonalnego, czyli w 2023 roku – zdradził

Zdjęcie: geocaching.com

24 kwietnia 2018 | 11:24

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *