Start - Lokomotiv 54-36
Landshut - Start 32-58
Start - Piła 49-41

SENSACJA W GNIEŹNIE. Polska wygrywa z Koreą!

Niesamowite widowisko stworzyli polscy hokeiści w drugim swoim meczu Nations Cup w Gnieźnie. Tym razem na ich drodze stanęła 11. ekipa światowego rankingu – Korea Płd.

Po dobrym, choć przegranym 2-4 meczu z Nową Zelandią, dziś kolejny topowy rywal stanął na drodze Polaków. Dla Koreańczyków był to premierowy mecz przy Sportowej, więc ich dyspozycja była niewiadomą.

Polacy zaczęli bardzo dobrze, nie przestraszyli się faworytów i choć Koreańczycy potrafili błyskawicznie stworzyć sobie sytuację strzelecką, to albo kapitalnie w bramce interweniował Pacanowski, albo mieliśmy trochę szczęścia. Polacy mogli objąć prowadzenie w pierwszej kwarcie, gdy piłka po uderzeniu Jarzyńskiego odbiła się od wewnętrznej części słupka i trybuny tylko mogły głośno westchnąć. Uczynił to w drugiej części Głowacki, który wykończył akcje całego zespołu.

Rywale zaczęli naciskać w drugiej części, gdy m.in na ławkę kar aż na 10.minut powędrował Patryk Pawlak. Korea wykonywała całą serię krótkich rogów, ale w tym elemencie popełniała błędy. Polacy ambitnie się bronili, na 3.minuty przed końcem sędziowie jeszcze sprawdzali VAR i na włosku wisiał rzut karny dla przeciwników. Korea rzuciła się na biało-czerwonych całymi siłami, zegar długo odliczał końcowe sekundy i w końcu wybił 60 minutę!! Sensacja!!!!

Polska – Korea Południowa 1-0 (1-0)

Bramka: Głowacki 24”

01 czerwca 2024 | 18:35