Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Start - Lokomotiv 54-36
Landshut - Start 32-58
Start - Piła 49-41

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Sensacyjne doniesienia z Tarnowa! Unia nie pojedzie w lidze?

Krajowa Liga Żużlowa bez jednego z głównych kandydatów do awansu? Środa przynosi sensacyjne doniesienia z Tarnowa o groźbie wycofania drużyny z rozgrywek!

Nie, to nie jest kiepski i przedwczesny primaaprilisowy żart. Dość kuriozalnych treści dotyczących KLŻ dostarcza nam ostatnio GKSŻ, by teraz dolewać oliwy do ognia. Historia jest autentyczna, co potwierdza dramatyczny apel, który ukazał się przed chwilą w internecie.

Unia Tarnów może zostać bez głównego sponsora, czyli Grupy Azoty, niemal w całości finansującej żużel w tym mieście. Robert Wardzała, ekspert telewizyjny i poseł na sejm z Tarnowa informuje, iż „otrzymał informację od prezesa zarządu ŻSSA o groźbie wycofania drużyny z rozgrywek ligowych”.

Jak informuje Wardzała, rozmawiał on z przewodniczącym Aktywów Państwowych o sytuacji finansowej Grupy Azoty i potwierdziły się przypuszczenia, że sytuacja firmy jest fatalna. – Potwierdziły się przypuszczenia, że po 8 latach rządów PiS i traktowania firmy jak politycznego folwarku, jej kondycja jest fatalna. Obawa, że nie będzie mogła wspierać drużyny żużlowej jest realna. Musimy zapewnić naszemu zespołowi innego sponsora lub sponsorów. Nie będzie to łatwe, bo czas nagli. Do rozpoczęcia sezonu zostało tylko 6 tygodni. Jestem w kontakcie prezydentem Tarnowa, będę rozmawiał z p.o. prezesa zarządu Grupy Azoty – czytamy w oświadczeniu

21 lutego 2024 | 13:33

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *