Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Start - Lokomotiv 54-36
Landshut - Start 32-58
Start - Piła 49-41

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Start poznał decyzję dotyczącą licencji

Start Gniezno otrzymał warunkową licencją na starty w przyszłym roku. Co to oznacza dla klubu?

Przed chwilą Zespół ds. Licencji dla Klubów Ekstraligi Żużlowej oraz I i II ligi żużlowej poinformował o decyzjach podjętych w dniu 12 grudnia br. Aż pięć klubów otrzymało odmowę przyznania licencji – to ośrodki z Gorzowa, Leszna, Ostrowa oraz Rawicza i Opola. Stowarzyszenie GTM Start Gniezno otrzymało licencję warunkową z odstępstwem. Zgodnie z regulaminem klubom przysługuje odwołanie do Prezydium ZG PZM.

Co oznacza licencja warunkowa? „Nasz klub również zobligowany został do uiszczenia opłaty szkoleniowej dotyczącej m.in. sezonu 2022. Dużo mówi się o tym w ostatnich tygodniach. Odwołanie od decyzji nie przyniosło efektów w związku z tym po otrzymaniu noty wystąpiliśmy do PZM z prośbą o rozłożenie płatności na raty. Zespół licencyjny wyraził na to zgodę.“ – mówi Radosław Majewski, dyrektor GTM Start Gniezno. Odstępstwo dotyczy zaś kryteriów finansowych, które określone są w regulaminie licencyjnym, a dotyczą wartości aktywów netto. „Przygotowaliśmy i złożyliśmy wszystkie wymagane przez zespół ds. licencji dokumenty. Kibice mogą być spokojni – zespół Startu przystąpi do rozgrywek Krajowej Ligi Żużlowej w sezonie 2024“ – dodaje dyrektor klubu z Wrzesińskiej.

Kibice zadają sobie pytanie, jak będą wyglądać rozgrywki ligowe w przyszłym roku. “Dziś faktycznie nie wygląda to ciekawie, do startu w uprawnione jest na ten moment pięć klubów. Czekamy na ruchy ze strony Opola oraz Rawicza, oba ośrodki zapewne odwołają się od podjętych decyzji. Mają na to siedem dni.“ – mówi R.Majewski. “W okolicach 20 grudnia powinniśmy poznać decyzje Zespołu licencyjnego, wtedy też będzie można powiedzieć więcej na temat kształtu rozgrywek Krajowej Ligi Żużlowej“ – kończy.

Informacje płynące z Warszawy komplikują rozpoczęcie sprzedaży karnetów. Po ostatecznych decyzjach Zespołu licencyjnego władze klubu z W25 powrócą do tematu skalkulowanych wczesniej cen stałych wejściówek na rundę zasadniczą sezonu 2024.

tekst: Start Gniezno

12 grudnia 2023 | 19:24

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *