Piłka nożna

LKS. - Mieszko 1-2
Wiara L. - Mieszko 2-6
Mieszko - Ostrovia 3-0

Żużel

Stal - Start 57-32
Start - Stal 38-52
Start - Kolejarz 50-40

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Transbruk 98-103
MKK - Wiara 76-91

Piłka ręczna

MKS - Lwów 28-21
Buk - Szczypiorniak 30-21
Energa - MKS 26-29

Futsal

Wenecja - KS 2-3
KS - AZS 6-4
KS - Bonito 2-3

Syn Tomasza Fajfera idzie w jego ślady

Kolejny z „klanu” Fajferów chce zostać instruktorem sportu żużlowego. Patryk Fajfer, czyli syn trenera Startu,  już niedługo podejdzie do egzaminu.

Sport żużlowy musi się rozwijać, a mogą w tym pomóc tylko trenerzy. Już na wiosnę grono osób szkolących adeptów czarnego sportu w Polsce powiększy się o nowe twarze, o ile uporają się z egzaminem. W tegorocznym kursie bierze udział 18 osób, wśród których jest Patryk Fajfer. Gnieźnianin podejdzie do egzaminu na instruktora sportu żużlowego. Z czym musi się uporać?

To m.in 100 godzin lekcyjnych części ogólnej kursu, do których zalicza się takie dziedziny jak: anatomia, biomechanika, psychologia, biochemia, fizjologia, a nawet żywienie! To jednak dopiero pierwszy fragment, bo część specjalistyczna składa się z kolejnych 100 godzin lekcyjnych. Jeśli przejdzie oba kursy, będzie uprawniony do pracy w klubach, może założyć własną szkółkę, lub prowadzić komercyjne zajęcia z dziećmi i dorosłymi. 

Dla tych, którzy zastanawiają się kim w „hierarchii” Fajferów jest Patryk tłumaczymy. To syn Tomasza – szkoleniowca Startu, a zarazem brat Oskara i Macieja, kuzyn Kevina Fajfera, z kolei Adam Fajfer jest dla niego wujem. Powinno być jasno 😉

fot. P.Fajfer

18 grudnia 2023 | 15:42

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *