Start - Lokomotiv 54-36
Landshut - Start 32-58
Start - Piła 49-41

Szósty mecz bez porażki MKK!

Koszykarze Sklepu Polskiego MKK kontynuują świetną passę. W sobotę, 18 października pokonali na wyjeździe GAK Gdynia 81-76. To piąte wyjazdowe zwycięstwo „Orłów”!

NIesamowicie prezentują się w tym sezonie drugoligowi koszykarze MKK. W Gdyni z GAK-iem zaczęło się od remisu po pierwszej kwarcie, w drugiej gnieźnianie wykorzystywali swoje szanse w rzutach osobistych po częstych faulach gospodarzy i na przerwę zeszli z dziewięciobramkowa przewagą (44-35).

Po przerwie nie daliśmy GAK-owi zbliżyć się na więcej niż pięć punktów, rywale oddawali sporo niecelnych rzutów, nerwowo zrobiło się dopiero na początku ostatniej części, gdy po celnym rzucie gospodarze objęli pierwszy raz prowadzenie (62-61). Trójka Dobrzyckiego, i punkty Czyża zdołały na szczęście zażegnać niebezpieczeństwo i MKK odskoczył na kilka punktów. W końcówce gdynianie zaczęli jeszcze trafiać za trzy, ale ostatnie punkty z rzutów wolnych należały do Dobrzyckiego i gnieźnianie dowieźli nieznaczną przewagę. To szósty mecz bez porażki gnieźnian!

GAK Gdynia – SKlep Polski MKK Gniezno 76-81 (23-23, 12-21, 16-15, 25-22)

Punkty dla MKK: Dobrzycki 21, Czyż i Leśniczak 19, Konowalski 10, Gorzelany 6, Wietrzyński 5, Kurka 1

29 października 2023 | 13:18