Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

To pierwsza sportowa inicjatywa prezydenta i starosty

Pięściarze w końcu dostaną to, na co tak długo czekali. Gnieźnieński starosta i prezydent Gniezna, wspólnie podjęli pierwszą inicjatywę sportową.

Mam pomysł, jak wesprzeć jedną z najbardziej utalentowanych młodych sportsmenek, Amelię Urban – mówi nam starosta, Tomasz Budasz. Nie chodzi w tym przypadku o finanse, a o coś bardziej konkretnego.

To nieco kuriozalne, ale młodzieżowa mistrzyni Europy w boksie, nie jest w stanie trenować u siebie w ringu. Akademia Sportu, której barwy reprezentuje, nie jest w stanie sama sfinansować jego zakupu, a co więcej, do tej pory nie miała nawet miejsca, w którym mógłby się znaleźć. Ta sytuacja jest już prawie historią, bo obie trudności uda się wkrótce rozwiązać.

Klub przenosi się niedługo w nową lokalizację, w którym jest miejsce do ustawienia ringu, więc do działania przeszedł prezydent ze starostą. – Uchylę pierwszy raz rąbka tajemnicy, że wspólnie z miastem, chcemy sfinansować zakup ringu – kontynuuje T. Budasz. – Klub go nie ma, a ma m.in zawodniczkę, która świetnie rokuje na przyszłość. Jesteśmy już po rozmowach także z prezydentem Gniezna, Michałem Powałowskim i mogę zapewnić, że wkrótce ogłosimy miłą informację.

fot. gniezno.news

05 lipca 2024 | 17:37

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *