Piłka nożna

Mieszko - Huragan 0-3
Victoria - Mieszko 2-0
Mieszko - Leszno 2-0

Żużel

Stal - Unia T. 49-41
Daugavpils - Start - 51-39
Piła - Start 44-46

Koszykówka

MKK - GAK 92-80
MKK - Boruta 73-64
Tarnovia - MKK 82-67

Piłka ręczna

MKS - Zagłębie 25-34
Mylny - MKS 31-32
MKS - FunFloor 19-32

Futsal

Futbalo - KS 2-3
TAF - KS 5-6
KS - Bojano 4-1

Trenują bez profesjonalnego sprzętu, a i tak robią postępy

Działają dopiero od kilku lat, są już jednym z najlepszych wielkopolskich klubów szkolących młodzież, a nadal trenują bez profesjonalnego sprzętu. Młodzi sztangiści GTA Chrobry robią postępy wbrew przeciwnościom.

W ostatnim rankingu lokalnych klubów zajmujących się szkoleniem najmłodszych, wygrał bezapelacyjnie MKS. Klub posiadający Akademię kształci na codzień dużą grupę dziewczynek (drugi jest Start 1954, a trzecia Stella) jednak tuż za podium jest GTA Chrobry. Klub od niedawna bierze udział w oficjalnych zawodach ze swoimi podopiecznymi i robi to z sukcesami. W ostatnich mistrzostwach Wielkopolski gnieźnianie znaleźli się na podium, co tylko pokazuje, że w grupie tkwi potencjał. 

Problem w tym, że pomimo dobrych warunków lokalowych (siłownia Iron na Dalkach), młodzież nie ma możliwości, by trenować na profesjonalnym sprzęcie. W klubie brakuje np. gryfu startowego, który jest podstawą do osiągania dobrych wyników. – Potwierdzam, że wszyscy trenują bez tak ważnego elementu. Gryf startowy bardzo różni się od gryfu treningowego, więc moi zawodnicy mają z nim do czynienia tylko na zawodach. To trochę śmieszna sytuacja. Podobnie jest z kołami startowymi, które inaczej zachowują się podczas prób bicia rekordów, od zwykłego komercyjnego sprzętu. Na razie nas nie stać na taką inwestycję – tłumaczy nam Łukasz Woźniak, trener GTA Chrobry.

To jak ogromny postęp robią młodzi gnieźnieńscy sztangiści, świadczy jeszcze jedna klasyfikacja, ale już ogólnopolska. W ostatnim rankingu 45. polskich klubów, Gniezno jest już na 13.pozycji. 

27 grudnia 2023 | 17:58

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *